Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tantárgyakra kell...

Milyen tantárgyakra kell rástartolnom hogy legyen esélyem bekerülni a PTE-ETKra vagy a SE-ETKra? (dietetikus akarok lenni)

Figyelt kérdés
számít-e oda a nyelvvizsga?jó-e a középszint vagy szóba se állnak velem középszintű érettégivel?
2013. máj. 7. 04:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyelvvizsgáért pluszpont adható, úgyhogy igen, számít. Középfokért 28 pont, felsőfokért 40 pont jár, de összesen mindenképpen csak 40 pont adható, hiába van mondjuk 3 db felsőfokú nyelvvizsgád. Plusz mindenképpen jól is jársz vele, mert nem kell egyetem közben szórakoznod vele, mivel a diplomához mindenképpen kell nyelvvizsga.

Bioszt mindenképpen ajánlom, esetleg ha nagyon szorgalmas vagy, akkor kémia is mehet. Elég a középszint, de nyilván nem hátrány, ha mégis teszel vmelyikből emelt szintű vizsgát. Ugyan a felvételi tárgyak között ott van a magyar és azt hiszem az informatika is (tavaly még ott volt), de ez nekem a mai napig nem világos, hogy miért, egy jó biosz és/vagy kémia tudás nagyon megkönnyítheti az ottani életed, ellenben egy informatika érettségivel.

2013. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
azt hallottam hogy a közgazdaságtan is jó oda..a felvin olvastam.
2013. máj. 8. 05:55
 3/5 A kérdező kommentje:
és akkor a főtantárgyak is kelleni fognak?
2013. máj. 8. 05:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Természetesen - mint minden szakra (kivétel művészetisek) - kellenek a fő tárgyak, de nem feltétlenül abból számolják majd a pontjaid. A felvétel feltétele, hogy 4+1 tárgyból legyen érettségid. Ahogy írtam korábban én 5. tárgynak mindenképpen valami bioszt, kémiát javasolnék, csak a saját dolgod könnyíted meg vele. 2 tárgyból számolják a pontjaid, a másik lehet magyar, de az egyik az mindenképpen valami ilyesmi legyen, mert nagyon nehéz lesz utána, ha mindent nulláról kell tanulnod (úgy hogy abból indulnak ki, hogy alapból tudsz már dolgokat).
2013. máj. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én a magyarra és az infóra/közgazdaságtanra gondoltam. nálunk a biológia/kémia oktatás elég gyér , mivel közgazdasági szakközépben tanulok
2013. máj. 11. 05:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!