Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tippeltek milyen faladatok...

Mit tippeltek milyen faladatok várhatóak kémia és biosz emelt érettségin?

Figyelt kérdés
Főleg kémia számolásokból, mi az ami szinte mindig van amit a legérdemesebb begyakorolni??

2013. máj. 9. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Tanárom mondta, hogy amit még mindenképpen nézzek meg: Elektrolízis, pH számítás, szerves vegyületek meghatározása (O-tartalmúak főleg). Persze bármi lehet, de ezekből van a legtöbb.

Nincs tippem, hogy mi lehet bármelyikbe is, mert a közelmúltban nem történt semmilyen "természeti katasztrófa", amit ilyen téren lehetne feszegetni. Ugye gondolok itt pl a pár évvel ezelőtti vörösiszapos történetre, ott is kapásból 2 kémia feladatsorban szerepelt ezzel kapcsolatos feladat.

1 személyes észrevétel: amennyiben csináltál már néhány feladatsort, illetőleg átnézted a követelményrendszert, szerintem Te is észrevetted, hogy az elején (tehát ilyen 2005-7) még gyönyörűen végig vezethető az összes feladat a követelményrendszeren, de én azt veszem észre, hogy egyre inkább kezdik a határokat feszegetni, legalábbis a bioszban. Nem tudom pontosan elmondani mire gondolok, nyilván a követelmény rendszeren nem mutatnak túl a feladatok, de van 1-2 ami tényleg olyan, hogy nem feltétlenül tanulod meg, mert nem egyértelmű, hogy kell. Jó persze nem akarok itt összeesküvés-elméleteket gyártani, meg nyilván ez is olyan, hogy ha tanultál és készültél akkor menni fog, de érdemes kicsit túl menni szerintem és egy-két plusz dolgot is átolvasni csak a biztonság kedvéért.

2013. máj. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kémiás számolásoknál gyakran van: pH, egyensúlyos feladat, elektrolízis, képlet meghatározása (szerves vagy akár szervetlen is), kristályvizes feladat/oldhatóság, gázelegyek/levegőfelesleges feladat. Sok sikert! :)
2013. máj. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!