Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvostanhallgatók nagyképűb...

Az orvostanhallgatók nagyképűbbek az átlag egyetemistánál? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 10. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem, ezt nem gondolom magamról.

Nár azért néha igen is felháborít, hogy sok buta ember megy a egyemre, de tanulni luxus, csak verni a pícsájukat mert ők egyetemisták. Ahelyett, hogy inkább valami hasznos szakmájuk lenne.

2013. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1.: ez egy nagyképű válasz :)
2013. máj. 10. 19:15
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
:DDD
2013. máj. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mellesleg figyelj a helyesírásra, ez nem recept, itt kiolvasható.
2013. máj. 10. 19:20
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Miért is nagyképű az 1. válasz?!

Valóban túl sok ilyen ember van az egyetemeken.

A kérdésedre válaszolva nem tartom nagyképűnek az orvostanhallgatókat, bár nem ismerek igazán sokat közülük. :)

2013. máj. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

kérdező, de jót röhögtem : "ez nem recept" xDDDD

akit ismerek az nagyképű.. :) lenézik a más szakon tanulókat, nagyon nagyra vannak magukkal, latin kifejezésekkel dobálóznak, konkrétan kiröhögik, ha valaki szakmát tanul..

én "csak" kémia szakra jártam, és mindig azt hallgattam, hogy nekik mennyit kell tanulni, az a legnehezebb szak, alig van idő bármire, és én ne merészeljek egy szót se szólni, hogy az én szakom nehéz...

meg én szoktam rajzolni portrékat, kérésre is, és ilyenkor rögtön jött, hogy de ráérsz..

hát erre mondom, hogy b*zdmeg, nem volt kötelező orvosira menni, és nekem ne sírjál állandóan, hogy mennyit kell tanulni..

ja a másik, hogy míg kémiára vagy a ttik-s szakokra kb 240-300 pont kell, addig az orvosira 420-450

és ezzel is nagyra voltak, és csesztettek mindenkit..

pedig nem mindenki akar orvosira menni, de úgy látszik, hogy ők ezt nem fogják fel .. azt képzelik, hogy mindenkinek ez az álomszakma...

és az egyik nagy kedvencem, hogy egyesek nem hajlandóak csak másik orvosissal járni ... tesómnak nagyon tetszett egy lány az orvosiról, de ő közölte vele, hogy bocsi, de ő nem jár töri-föci szakossal .. na itt konkrétan kiakadtam ..

2013. máj. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az egyetemistákról nem tudok nyilatkozni, viszont a rezidensekről szinte kivétel nélkül jó véleményen vagyok.
2013. máj. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
6-os! Ez a "de ráérsz" szinte mindenkire mondható, aki úgymond "feljebb" van tanulás terén. Én egyelőre még csak álmodozom az orvosiról, remélem idén összejön (2. próbálkozás), de kihasználtam ezt az egy szabad évem és mindenbe belekóstoltam. Dolgoztam (napi 9-13 órát), plusz nyelvet tanultam, önkéntes munkát végzek és persze ezerrel készülök az érettségire (biosz, kémia). Mégis mindig megkapom, hogy biztos nagyon ráérek, ha van időm önkéntes munkát végezni. Pedig mint kiderült, semmivel sincs több szabadidőm, mint pl pszichológus hallgató barátnőmnek, csak míg ő a barátjával tölti szabad perceit, addig én halmozottan sérült gyerekekkel. Egyébként meg én mindig is azt mondtam, hogy az embernek arra van ideje, amire szakít. Sosem hittem abban, hogy az orvosisoknak egy perc szabadidejük sincsen, már csak azért sem, mert egyik legjobb barátnőm most másodéves és mégis van ideje külön nyelvet tanulni, tánc órákra járni. Őtőle mondjuk soha nem is hallottam, hogy mennyire nincs magánélete és neki a legnehezebb.
2013. máj. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes, de legtöbbször azokra jellemző a nagyképűség, akiknek az eredményei nem éppen fényesek.

Bukdácsol az egyetemen, harmadjára végzi a másodévet, de állandóan arról magyaráz, hogy "bezzeg a kamuszakokon milyen egyszerű az élet".

Akiknek meg majdhogynem színötössel végzik az egyetemet, azoknak eszébe sem jut lenézni vkit azért, mert nem orvosira jár.


Egy megjegyzés:

Nem biztos, hogy vki azért használ latin szavakat, mert nagyképűsködni akar. Egyszerűen elsőtől kezdve mindent latinul nyomnak, így általában hamarabb jut eszébe az embernek a latin szó, mint a magyar megfelelője.

Nekem is volt már, hogy anyunak próbáltam magyarázni vmit, és rendesen erőlködnöm kellett, hogy megtaláljam a megfelelő magyar szót:D


Egyébként meg nem csak az orvosisok egy részére jellemző a nagyképűség, hanem úgy összességében az emberek egy részére.

2013. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hű, visszaolvasva tényleg jó érthetetlenül írtam. :D Na sebaj.

Egyébként 1. vagyok és továbbra is azt gondolom, amit írtam. Vannak "orvosok", akiket szintén "lenézek", mivel csak azért vannak itt mert anyuci-apuci tele van fölösleges millákkal. Ha valaki a "büfészakon" tanul, de úgy, hogy tényleg van tehetsége hozzá és végül egy szuper angol tanár vagy ilyesmi válik belőle, hát felőlem tök jó. Szintén így van, ha valaki mondjuk asztalosnak tanul.

Az én barátom ugyan szintén orvosis, de csak mert szinte folyton velük vagyok, nem azért, mert én nem járok mással.

Illetve nem dobálózom latin szavakkal sem.

Persze itt se mindenki szent, vannak akik felsőbbrendűnek érzik magukat(ezek főleg az anyuci-apuci által támogatott csemeték).

2013. máj. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!