Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudtok mondani módszereket,...

Tudtok mondani módszereket, hogyan tudnék könnyebben tanulni, van valamilyen fejlesztő módszer?

Figyelt kérdés

#tanulási módszer #könnyebb tanulás
2013. máj. 12. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld itt megérdeklődni

[link]

2013. máj. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Leírom én hogy csinálom, hátha segít :)

Először is nagyon fontos rendszert felállítani a tanulás terén és készíteni egy időbeosztást. Derítsd ki, hogy Te a napszak melyik felében tudsz a legjobban tanulni. Én pl este tudok a leginkább, így értelmetlen reggel 6-kor felkelnem, viszont utána hajnali 2-ig tanulok. Illetőleg az sem mind1, hogy a külső "zavaró tényezők" mikor vannak jelen. Nálunk pl apukám valamiért muszájnak érzi, hogy hétvégén kora reggel fúrjon, faragjon, már csak emiatt sem tudnék reggel tanulni, arról nem is beszélve, hogy 6 hónapos baba van a házban, aki szintén délelőttönként kukorékol, az anyja meg gügyög neki nyitott ajtónál, ami ugye egy sz@rul hangszigetelt házban elég kellemetlen. Délután, illetőleg este plusz éjszaka viszont ezek a külső zajok megszűnnek, semmi nincs, ami bezavarna. Ezeket próbáld meg Te is megfigyelni. Ha a szomszéd minden este hegeszt azt ablakod alatt, akkor próbálj arra az időpontra pihenést beszervezni.


Aztán maga a tanulás. Én azt szoktam csinálni, hogy kb 45 percet tanulok, majd 15 percet pihenek. Persze ez szokott picit torzulni, hiszen nem minden lecke tesz ki épp 45 percet, akkor viszont a 15 perces szünetből vonódik le a plusz idő. Természetesen mindig próbálom azért azt kihozni, hogy egy 5-10 perc szünetem mindenképpen legyen. Nekem muszáj így, mert 45-50 perc után teljesen lefárad az agyam, a szememről nem is beszélve. A pihenőket lehetőleg ne a géped előtt töltsd, mert még inkább lefárasztod a szemed. Helyette nyiss ablakot, szívj egy kis friss levegőt, csinálj egy teát, rakj be egy zenét, vagy egyszerűen csak hunyd le a szemed és relaxálj. Tavaly én nem így tettem, eredménye a következő: 20 évesen olvasó szemüvegem van... úgyhogy a szemed mindenképpen pihentesd!

Aztán. Nem jó egyszerre egy valamit megtanulni, mert monoton és unalmas. Inkább váltogasd a tárgyakat, mondjuk 2 óra x utána viszont 2 óra Y. Vagy ahogy neked jól esik (meg persze a tárgytól is függ, vmire 1 óra tanulás is elég, másikra meg egy hét is kevés...).


A lényeg: mindenképpen a saját órád szerint időzíts mindent. Ha úgy érzed, hogy Neked több pihenőre van szükséged, mert 45 perc után 15 perc nem elég, akkor egész nyugodtan tarts nagyobb szüneteket. Van olyan, aki képes egész nap szinte megállás nélkül tanulni, más meg (pl én is) szükségét érzi, hogy rendszeresen szüneteljen és kikapcsolja magát.

Egy ilyen napon 2 "nagy szünetet" szoktam különben tartani, ebédkor és este ilyen vacsorás-fürdéses időszakokban. Ez cirka egy óra, egy 15 perccel tolódhat előre és hátra is. Általában az ebéd miatt szokott kicsit tolódni 75 percre, mert az is kicsit fárasztja az embert, este viszont én alig eszem, akkor tudok másik 15 percet nyerni.

Apropó evés: soha ne edd tele magad! Akkor az agyad az emésztésre fog koncentrálni, aztán még az olvasás is alig fog menni, nemhogy a tanulás. Épp annyit egyél, amitől érzed, hogy már nem vagy éhes, de még azért tudnál enni. Sokat igyál (pl teát), és gyakran szívj friss levegőt.


Na asszem ennyit tudtam írni így kisregényben :D bocsi tényleg a hosszú szövegért, de így legalább nem hagytam ki semmit :)

2013. máj. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok :) Egy kis kiegészítés:

1. Ne ilyenkor akarjál fogyókúrázni. Éhgyomorral tanulni majdnem akkora hiba, mint teli gyomorral! Tény és való, hogy mivel jó eséllyel egész nap egy helyben ülsz, ezért kevesebb a kalória igényed (nőknél ez 1600, férfiaknál 2000 kalória - egész nap ülő munkát végezve), de ha megkívánsz valamit ,akkor egész nyugodtan edd meg. Akár egy tábla csoki, egy pohár kakaó, egy nagy mekis krumpli. Persze még mindig érvényes az, hogy nem szabad túl ennünk magunkat, de ettől függetlenül ezek a nagy tanulási periódusok nem a fogyókúrák ideje.

2. Lehet, hogy könnyebben tanulsz, ha közben zenét hallgatsz. Félreértés ne essék, nem "hagyományos" tehát szöveges dalokra gondolok, inkább komolyzenére. Én pl filmzenéket szoktam hallgatni. Mondjuk itt is célszerű olyat, amit vagy nem láttál még (és nem tudsz rögtön a filmre asszociálni) vagy pedig nem ébreszt kellemetlen emlékeket benned. Konkrét példa: nagyon szeretem a Forrest Gump zenéjét, de tanulás mellett nem nyerő választás, mert mindig bőgnöm kell tőle :D viszont most elég sok olyat találtam, amelyeknek szép zenéjük van, de magát a filmet nem láttam. Szóval, ha ezek mennek halkan a háttérben, sokszor az is segít rögzíteni egy-egy információt, avagy később felidézni.

2013. máj. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hűha nagyon szépen köszönöm a hosszú, és tartalmas válaszodat! Nagyon jó ötlet szünetet tartani, én nem nagyon szoktam...Szerencsére viszonylag gyorsan tanulok, de félek,mert jövőre kéttannyelvű gimibe megyek, és a mostani sulimban alig vannak elvárások, és nagyon kevésszer van az,hogy le kell leülnöm,és magolnom.Jövőre viszont 15 olaszom lesz, és már most lesznek szövegek,amiket be kell magolnunk(mégha nem is értjük miről van szó :D ) Tényleg köszönöm , hogy vetted a fáradságot, és leírtad ezt a sok mindent! :)
2013. máj. 13. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!