Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek erőltessem a...

Szerintetek erőltessem a dolgot? Egyetem vagy munka?

Figyelt kérdés
2008-ban felvételt nyertem mérnök informatikus szakra, gondolván, hogy majd milyen jó lesz. Egy jól fizető szakma, egy erős diploma. Az volt az alap elképzelés, hogy majd a papír után lehúzok pár évet egy multinál, felhalmozok némi pénzmagot és saját vállalkozásba kezdek, megtalálom, hogy mi is érdekel igazán. Jelenleg a felénél tartok, messze még a vége, az évek telnek, egyre jobban őröl a gondolat, hogy rossz irányba indultam, akad nehézség bőven, a követelés nagy, a nyújtott tudás elenyésző. Jelenleg kaptam pár ajánlatot, lehetőséget melyekkel jobban kereshetnék 1 éven belül, mint 27 éves fejjel, a diplomaosztóm után. Kikerülnék a nagyvilágba jönnék-mennék, embereket ismernék meg stbstb, amiben mindig is nagyobb potenciált láttam, mint a parciális integrálokban. Nem tudom mit csináljak, ti hogy döntenétek a helyemben? A fő probléma talán az, hogy nem tudom mivel szeretnék foglalatoskodni úgy igazán, csak azt, hogy ezzel hosszú távon nem. Köszönöm, ha elolvastad!

2013. máj. 13. 01:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

10 éves a képzésed, hogy 2008 óta a felénél tartasz?

Beletettél energiát, bár már rég illett volna végezned. És most otthagynád? 10 év múlva meg észreveszed, hogy az álláskereséseknél már a takarítói álláshoz is diploma kell.

Szerintem nincs kitartásod, hagyd abba nyugodtan a sulit.

2013. máj. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Biztos nem véletlenül kerültél be ebbe az erős iskolába! Biztos vagyok benne hogy meg tudod csinálni. Szerintem ha már ilyen sokáig eljutottál, nem érdemes feladnod. Sok siker kívánok! :)
2013. máj. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Csináld a kettőt együtt. Menj el dolgozni, akkor látod mi érdekel, milyen is a nagyvilág, új lendületet kapsz az életben és estin vagy levelezőn folytathatod a sulit.
2013. máj. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha 5 év alatt csináltad meg a felét, akkor dolgozol is mellette? Az egyetem kínlódássá válik ha elhúzod. Ma már sajnos meg lehet tenni, de ennek az az ára hogy egy végeláthattatlan folyamat lesz belőle és bizony félúton elege lehet belőle a kedves hallgatónak. 5 év is sok idő hát még 10.


Én nem hagynám abba!

2013. máj. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Ma már a mérnök infós diploma nem ér sz*rt se. Menj dolgozni, ha teheted, mert sokkal jobban jársz...
2013. máj. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Infósként csak az tud elhelyezkedni, aki otthonosan mozog az olyan objektum orientált programozási nyelvekben, mint például a C#. Ahhoz, hogy azt megértse az ember, géniuszi tehetségnek kell születni.
2013. máj. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
szerintem nem biztos, hogy érdemes folytatni, ha nem is érdekel már, de azért mégiscsak öt évet beleöltél. nagyon sokan járnak mérnök infora, nagyon sokan sírnak amiatt, hogy ilyen meg olyan nehéz. annak lesz vele munkája, aki öt év alatt mágikusan elvégzi, nem annak, aki tíz alatt átlötyög.
2013. máj. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem 10 éves a szak, csak 3 és fél. Nagy átlagban 7-8 év alatt végzik el itt az iskolán. Évente 10 diplomázik 350 nyer felvételt. Személy szerint az első 2 évet elbasztam, nem tagadom szabadság bulik anyám kínja. Most meg az ellenkezője, tanulok tanulok tanulok. Nagyjából 2 és fél évem lenne még hátra ezzel a mentalitással. Ami zavar, hogy rengeteg tárgynál nulla amit leadnak és iszonyatos mélységekig kérik vissza. A programozást említettétek. Nos heti 40 percben ír a pali a gépen valamit kapkodva közben felolvassa mit üt le, majd futásnál 30 error és viszont látásra elfogyott az idő. ÉS ez csak egy. Autodidakta módon sok időt vesz igénybe egy-egy tárgy elsajátítása, a többi rovására. Így vizsgán nagy az esély 1-2 egyesre mire sikerül abszolválni. Egyeseket meg ugye számolják, 30nál kivágnak, ez a szabályozás a másik félelmem, ha nem létezne nem gondolkodnék az otthagyáson. Nem panaszkodni akarok, csak vázolni, hogy működik a mi egyetemünk. Talán érthető, hogy nem látja az ember a végét és a nyújtott tudást sem érzi biztosnak a majdani munkaerő piacon.
2013. máj. 13. 13:06
 9/15 anonim ***** válasza:

Fejezd be és közben fektess nagy hangsúlyt a C vagy a Java profi szintű megtanulására.


Ha kell járj el tanfolyamra is

2013. máj. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Bence87 válasza:
És mi az ajánlat pontosan, amit most kaptál , mit dolgoznál?
2013. máj. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!