Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BsC-s intézményi kommunikátor...

BsC-s intézményi kommunikátor főiskolai diplomával lehet anglisztika mesterképzésre jelentkezni?

Figyelt kérdés

a felvi.hu-n ezt írják:

"Az egyes mesterszakokra több irányból is be lehet lépni: az elvégzett alapszakkal azonos vagy attól eltérő területen is folytathatók a tanulmányok. Természetesen, bizonyos határok között, például anglisztika alapszakról nem lehet mérnöki mesterszakra menni."

erre alapozom


2013. máj. 27. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Az intézményi kommunikátor nem diplomát adó bsc képzés, hanem felsőfokú szakképzés vagy okj-s és éppen ezért esélytelen,hogy msc-re mehess az elvégzésével.

De ha eljutottál a felvi.hu-ra és jobban szétnézel, akkor ezt te is észrevetted volna, plussz az anglisztika msc-t is megkeresheted, ami ezt írja:

"4. A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok:

4.1. Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: anglisztika alapképzési szak.

4.2. A bemenethez a 10. pontban meghatározott kreditek teljesítésével elsősorban számításba vehető alapképzési szakok: a magyar, germanisztika, szlavisztika, romanisztika, romológia, a történelem, a szabad bölcsészet, informatikus könyvtáros, kommunikáció és médiatudomány, kulturális antropológia, szociológia, társadalmi tanulmányok alapképzési szakok.

4.3. A 10. pontban meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá azok az alap- vagy mesterfokozatot adó alapképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti főiskolai vagy egyetemi szintű alapképzési szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad."

2013. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

félreértetted, pontosabban rosszul fogalmaztam:

kommunikáció szakos bsc diplomám van, intézményi kommunikátor szakiránnyal. ennek ismeretében teszem fel újra a kérdést

2013. máj. 29. 23:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Ennek ismeretében elolvasod amit az 1. kommentbe ctrl+c-ctrl+v-vel benyomtam a felviről... Ott van,h 10. pontban meghatározott kreditek kellenek, azt meg felvin meg tudod nézni.

De ha ez se menne, akkor:

A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a fenti ismeretkörből legalább 38 kredittel rendelkezzen a hallgató. A hiányzó krediteket a mesterfokozat megszerzésére irányuló képzéssel párhuzamosan, a felvételtől számított két féléven belül, a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint meg kell szerezni.


Ebből:

8.1. Az alapképzésben megszerzett ismereteket tovább bővítő, mesterfokozathoz szükséges alapozó ismeretkörök: legalább 20 kredit

az angol nyelv interdiszciplináris közelítésben (társadalmi és kulturális kontextusban); a modern brit társadalom; nyelv-, irodalom- és kultúratudományi alapfogalmak és elméleti hátterük; kutatásmódszertan; az angol értekező stílus és formátum (5-5 kredites kurzusok kialakításával).

8.2. A szakmai törzsanyag kötelező ismeretkörei: 10-25 kredit

az angol nyelvészet, irodalomtudomány és kultúraelmélet irányzatai; az angol nyelv, irodalom és kultúra történeti aspektusai (5-5 kredites kurzusok kialakításával).

8.3. A szakmai törzsanyag kötelezően választható ismeretkörei: 70-75 kredit differenciált szakmai ismeretek: 50-55 kredit

angol alkalmazott nyelvészet, angol elméleti nyelvészet, angol irodalom, angol kultúra és társadalom, posztkoloniális irodalmak és kultúrák (ír, skót, kanadai, ausztrál) szakirányokhoz tartozó ismeretek (5-5 kredites kurzusok kialakításával).


A link: [link]

2013. máj. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ ami hasznos volt, kivéve a gonoszkodó hangnem, amivel át volt itatva az egész.

Nem vettem fel, viszont a többiekkel legyél egy kicsit kedvesebb a jövőben.

2013. jún. 1. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Sztem ha vki végig csinál egy bsc-t és msc-re készül, akkor képesnek kellene lennie arra, hogy ennyit magától kiderítsen...
2013. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

És folytatja: ráharap, piszkálódik :) ez ám a közvetlen stílus!!! Azt hiszem te tipikusan az a fajta emberke vagy, aki szeretné (és igyekszik is) mások önbizalmát aláásni. Nyilván azért, mert önbizalomhiányban szenvedsz.

Egyébként milyen érzés rosszindulatúnak lenni?

2013. jún. 2. 15:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok mások önbizalmát aláásni, azt se mondanám h nekem nincs, a rosszindulatúság relatív. Csak az ennyire tehetetlen embereket nem szeretem.
2013. jún. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem szereted őket, mégis rengeteg energiát pazarolsz rájuk. Ezért gondolkodtam el a rosszindulatúságon. de hát ez is egy fajta megküzdési stratégia...

És gondolom erre is biztosan reagálsz, tehát az újfent azt jelenti, hogy energiát pazarolsz a "tehetetlenekre". Márpedig ha valaki tehetetlen, az az ő baja, nem? (vagyis ha már a témánál vagyunk, az "ÉN" bajom is, úgymond)

2013. jún. 2. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!