Az igaz, hogy akinek van tanári diplomája az egyes szakokat, pl. anglisztika a 3 éves képzés helyett rövidebb idő alatt végzi el?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. A levelező vagy részismereti képzés csak kb. 1 éves szokott lenni, és ez elég ahhoz, hogy aztán mehessen a mesterszakra.
2013. máj. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha nekem van egy kétszakos tanári diplomám, akkor a 3 éves anglisztikát egy év alatt csinálhatom meg: Attól függetlenül, hogy 3 évesnek van meghirdetve és már jelentkeztem is ere a 3 éves képzésre? Minden egyetemen, főiskolán így működik???
2013. máj. 29. 14:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Jaaa, várjá', jelentkeztél a 3 éves képzésre? Mert hogy azt nem fogod 1 év alatt megcsinálni, még ha Superman vagy sem. A három éves képzés 3 éves, ennyit róla. Ami neked kell(ett volna), az a részismereti képzés, ami csak 2 félév, és ugyanúgy mehetsz vele majd az angoltanári vagy fordítói MA-re. Nem tudom, más egyetemeken van-e részismereti, feltételezem, hogy igen; Szegeden biztos van.
2013. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy részismeretei képzésre lehet jelentkezni! Lehet még így, hogy beadtam a jelentkezésemet a 3 éves képzésre? A részismereti képzésre a határidő: 2013. szeptember 13.
2013. máj. 29. 15:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha annyi a határidő, és még nincs itt, akkor szerinted lehet-e? A 3 évesre meg nem mész el beiratkozni, annyi.
2013. máj. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infót!Remélem, indul!
2013. máj. 29. 21:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem ismerem a természettudományi egyetemeket, és tudom, hogy egy külön világ. De máshol általánosságban úgy van, hogy ha hasonló szakot végzel, mint az eredeti képzésed, akkor egy csomó tárgyat el lehet fogadtatni a tanulmányi osztályon. Tehát nem kell 28-szor ugyanazt a matekot stb. megcsinálni. Így ha jelentkezel egy 3 éves képzésre, akkor több félévre való kreditpontot is át lehet vinni, tehát másod-, harmaddiplománál adott esetben "rövidülhet a képzési idő".
2013. jún. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 4. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!