Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik képzéssel járok a...

Melyik képzéssel járok a legjobban? (nagyon fontos)

Figyelt kérdés

Szóval jelenleg anglisztika szakon tanulok, üzleti angol és fordítás minorral.

E mellé szeretnék egy OKJ-re jelentkezni most. Mit válasszak, amivel nagyobb eséllyel lesz munkám? (Sajnos itt már lenyomtam egy évet, nincs lehetőségem ahhoz, hogy újra felvételizzek, és a reál tárgyak nagyon nehezen mennek, a nyelvek viszont jól. Angolból már megvan a felsőfok, németből jövőre megyek felsőfokra.


Szóval ezek mellé mit tanuljak: anglisztika, üzleti angol és fordítás minorral, angol és német felsőfok?



2012. júl. 24. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Kőműves, burkoló, szobafestő és mázoló. Ezekkel még munkád is lesz külföldön, szóval a nyelvismereted is hasznosíthatod... :D
2012. júl. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy viccnek szánta

az első válaszoló, de tőkéletesen igaza van.

Anglisztikával nem igazán érsz sokat munkaerőpiacon.

2012. júl. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én a helyedben valami idegenforgalommal kapcsolatos képzést választanék ha így megy a nyelv. De sok olyan állás van ahol konferenciákat utazásokat kell szervezni, az is menne neked (és talán még diploma sem kell hozzá). Vagy erre mennék rá vagy szálloda pl. recepciós. Ha jó vagy nyelvekben valószínűleg találsz majd munkát.
2012. júl. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ian Catman ***** válasza:
Nagyon jó volt az 1-es, kőműveseket és mázolókat jobban keresnek, mint bárkit. De Ha nagyon a nyelvekre utazol, én a helyedben keleti nyelvekre mennék, oroszra, kínaira, vagy japánra. de először oroszra, akármilyen furcsán is hangzik. Többet keresel vele, mint angollal összesen, angolul már mindenki tud, de oroszul....és az oroszok tényleg a spájzban vannak.
2012. júl. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A norvég, svéd és holland nyelven tudók is nagyon keresettek. Ezt egy nyelviskola vezetője mondta. Én norvégul tanulnék meg.
2012. júl. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, valami konkrétumot mondott a tanárod, hogy ezek a nyelvek hol keresettek? Én hobbiból megtanultam svédül, de úgy látom hogy az égvilágon sehol nem tudnám hasznát venni (persze azon kívül ha Svédországba költöznék)
2012. júl. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még jó hogy nyelviskola vezető azt mondja, hogy megéri svédül tanulni, nyilván nem mondja, hogy k.rvára ne gyertek gyerekek tanulni, nem akarok pénzt keresni vele :) Aki Svédbe kívánkozik, nyilván kivétel.

Üzleti angolt tudsz tanulni ingyen interneten. Anglisztikázhatsz szépen Magyarországon, nem ér annyit mint egy kosárfonó Angliában élve két évig.

Tanulj nyelveket, kezdj el bármit külföldön, elején nem fog számítani extra műveltséged, aztán ne okj-vel gondolkozz, mert az ott nincs, vagy annyit ér, mint egy Macedón cirilbetűs bizonyítvány europass bizonyítványkiegészítővel, akinek nincs semmije. Viszont szakmával bármilyen bölcsészeti diploma is kincs lehet. KÉSŐBB. Ismerkedj, aztán ott iratkozz be olyanra, aminek értelmét látod.

2012. aug. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!