Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diszkalkuliával továbbtanulás....

Diszkalkuliával továbbtanulás. Hova, hogyan?

Figyelt kérdés

Őszre leszek negyedikes és lassan el kéne döntenem,hogy hova szeretnék jelentkezni 4 év gimi után. Annó informatikát szerettem volna tanulni ugyanis nagyon szeretem a számítástechnikát,jelenleg is ismerősi körökben gépeket javítok: ha bármi baj van egy géppel gyorsan rájövök a hibára,hardveres hibánál az alkatrészt is cserélem,új gépeket összeszerelek,régit felbővítek,megjavítok,szoftveres gondokat is megoldom..

Viszont kilencedikben sorra egyeseket kaptam matekból,mindent megpróbáltam,heti 3-4 különóra,napi rendszerességgel egy órás gyakorlás,de hiába. Félév után elmentem egy diszkalkulia vizsgálatra,ott megállapították,hogy a határon vagyok és felmentettek,matekból nem kell érettségiznem. Így ugrott az informatika és szinte minden más. Nyelvekből még jó vagyok,emelt angolból 75% körül lesz az érettségim,megyek felsőfokú nyelvvizsgára is,németet is tanulok.

Mehetek anglisztikára is, csak nem érzem úgy,hogy ezzel szeretnék foglalkozni,és nem is tudom,hogy lenne értelme illetve félek,hogy nem tudnék elhelyezkedni.. Érdekel a fotózás is,de középszerűnek tartom magamat és szintén nem érzem életcélomnak..

Vannak még más lehetőségek,ahova nem kell a matekjegy vagy csak az anglisztika és a bölcsészkar?

Nem tudom,hogy hova jelentkezzek,mit tanuljak tovább és nem tudom mit kezdjek az életemmel egyáltalán.. 18/F



2013. jún. 4. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Ne egyetemben gondolkozz. Keress valami infos OKJ-t webmester, számítógép javító stb
2013. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam,csak félek,hogy OKJ-vel nem sokat érek a mai világban ahol egy érettségi egy könnyű fizikai munkára elég maximum..(több tanárom ezt mondogatja) Szóval szükségét érzem,hogy ne álljak meg itt egy OKJ-s szakmával,hanem legyen egy diplomám.. Ami már lassan boldog-boldogtalannak is van itthon,mert mindenhol ez a követelmény,de egyszerűen nem tudom.. Tudom,hogy azzal se tud nagyon sok ember elhelyezkedni,de egyszerűen félek,hogy ott fogok állni és nem tudok mit kezdeni,vagy esetleg lesz egy állásom amivel alig keresek majd valamit és tengetem az életemet..
2013. jún. 4. 15:11
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
azért is menj OKJ-ra,mert hqa nem lesz mukád még mniidg mehetsz tovább és lesz plusz pőontod.. de aszt amit te akarsz pl infóban n em oktatják egyetemen.
2013. jún. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szinte ugyan ez a helyzet nálam is. Most kezdem az utolsó évem középiskolában, de fogalmam sincs mihez kezdek utána, mert hát a diszkalkuliám sem segítség, sőt... Néztem OKJ képzéseket is, de olyanok vannak, ami engem nem igazán érdekel vagy csak nem lennék jó benne. Igazából én nyelvet szeretnék tanulni vagy esetleg fotográfiát, de nem hinném, hogy sikerülne. Számolgattam pontokat is, de csak kiborultam. Persze senki nem érti meg, hogy milyen ez. Nővérem képtelen megérteni, hogy más az én esetem, mint például az övé vagy bárki másé, úgyhogy sokszor csak a vita van.
2013. aug. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!