Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyész leszek. Jó ötlet?

Vegyész leszek. Jó ötlet?

Figyelt kérdés
Mindig is imádtam a kémiát, szerettem kísérletezni, utánaolvasni annak, amit éppen kémia órán vettünk. Leginkább a vegyvédelem érdekelne, vagy a kutatás, de nem ismerem a lehetőségeket. Felmerült az is, hogy gyógyszerész legyek, mert a bioszt is szeretem, meg a doktori cím miatt is. Mi a véleményetek? Tudtok vaéamit a vegyészek elhelyezkedési lehetőségeiről, illetve a fizetésükről?

2013. jún. 4. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak röviden:


Elhelyezkedés: pl. gyógyszergyárak. Nézd meg a honlapjukat: Richter, Egis, Teva.

Fizetés : a jobpilot-on lehet kibogarászni.

Phd -ként lehetsz vegyész végzettséggel is doktor.

A vegyvédelem talán nem annyira jövedelmező.

2013. jún. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A vegyészek elhelyezkedési esélyei egyre rosszabbak és a fizetésük is. :(( A gyógyszerész szakma jelenleg jobb választás, de az a szakma is telítődik folyamatosan, nem tudni mi lesz mire oda kerülsz...
2013. júl. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért nem reménytelen a dolog. Észak-Magyarországon a TEVA és a Borsodchem a két legnagyobb cég, mindkettőt felkeresték a japánok, akik jönnének hozzánk a befektetéseikkel. Pár éven belül fellendíthetik a vegyipart. Legalábbis én apámtól hallottam ezt, állítólag valami híradószerűségben volt benne.
2013. júl. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ötlet, vegyész ismerősöm 2 évig nem talált munkát, 1 éve pedig több 100 vegyészt rúgtak ki gyógyszergyárakból (ezalól Mo.on csak a Richter a kivétel).
2013. júl. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem a TEVA, hanem a TVK és nem a japánok, hanem a kínaiak. :D, és nem nagyon vesznek fel új embereket, illetve, ha mostanában fel is vesznek egy pár fiatalt, azok nem fognak nyugdíjba menni, mire Te végzel. Én az egyik cégnél dolgozom a kettő közül, a barátnőmet a héten vették fel a másikhoz. 40 emberből választották ki. Tehát jelenleg 40 vegyész jut egy álláshelyre.
2013. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!