Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főszak + minor: bármilyen...

Főszak + minor: bármilyen tantárgyat lehet kombinálni, vagy csak humánt a humánnal, reált a reállal?

Figyelt kérdés
Irodalom és biológia tanulható egyszerre, és ha igen, el lehet majd helyezkedni vele? (Nem tanári.)

2013. jún. 5. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
Pszichológiára úgy tudom, hogy biológia és irodalom kell (lehet, hogy töri) Szóval ide humán+reál kell a felvételihez. Mást nem ismerek, de lehet, hogy van még.
2013. jún. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán értek a dologhoz, de az elmúlt hetekben nagyjából mindent elolvastam a témáról. Ha jól értettem az olvasottakat, akkor elvileg igen, de arra figyelni kell, némelyik minorhoz teljesíteni kell bizonyos feltételeket. Én pl. néztem az angol minort az ELTE-n, és ott már első félévben fel kell venni tárgyakat, amik majd ahhoz kellenek. Nyelvi szakoknál követelmény szokott lenni a nyelvvizsga is, pl. franciánál.

Ami az irodalom-biológia párosnál talán problémás lehet, az az, hogy más karokon vannak. Ha minden követelménynek megfelelsz, akkor is problémás lehet az órarend összeállítása. (Oda kell érni egyik épületből a másikba, stb.)

Az elhelyezkedésről sajnos nem tudok még ennyit se. Remélem, nem írtam nagy hülyeséget. Ha igen, elnézést, még "csak" gimis vagyok.

2013. aug. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. aug. 21. 05:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!