Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi többi tantárgyát,...

Érettségi többi tantárgyát, hogyan tudom letenni mik a lehetőségek? Tovább lent.

Figyelt kérdés
Középiskola érettségis 4. osztály első fél évét teljesítettem a második fél év nem sikerült mindenből de előre hozott érettségit pár tantárgyból tehettem élve a lehetőséggel sikeresen teljesítettem is. Utána szakmát tanultam. Most szeretném az érettségi többi tárgyát is letenni , de mindenki mást mond mi a teendő ilyenkor én pedig nem tudok eligazodni rajta. Most akkor a második félév teljesítése után tehetek érettségit a többi tárgyból , vagy újra kell járnom az egész 4.osztályt? Esetleg felnőtt képzésen 2 évet?

2013. ápr. 19. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor azért sosem értem, hogy fel vagy háborodva, mert egyesek félre tájékoztatnak... de az eszedbe sem jut, hogy esetleg felkeress ezzel egy iskolát??? Akár telefonon.
2013. ápr. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy középiskola tud válaszolni.
2013. ápr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
nálunk ez úgy volt hogy mindenki leérettségizett mindenből rendesen, kaptak egy papírt hogy megvan az érettségi, de érettségi bizit nem kaptak csak utána amikor sikeres volt a pótvizsga. abban az esetben ha nem sikerül a pótvizsga, újra kell járnod az osztályt, de amiből sikeres érettségit tettél azt már nem kell újra megírnod, hanem az előző tanévben kapott lappal tudod bizonyítani hogy az megvan. azt be kell adni és akkor azt elnézik neked. ha érettdégi tárgyból buksz nem tehetsz abból a tárgyból vizsgát, hanem a pótvizsga után október/november hónapban pótolhatod az elmaradt érettségidet. remélem érthető :) tavaly érettségiztem Budapesten
2013. ápr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as: Nem érted a lényeget.

Fél éve hiányzik a 12. osztályból, ezért nem tudja hogy akkor most csak fél évet kell pótolnia, vagy egész évet újra járnia mielőtt érettségire mehet.

2013. ápr. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Először is , hogy reagáljak az első kommentre , valamit itt félre értettél mert én nem vagyok felháborodva semmi képp, csupán tanácsokat ötleteket várok, hátha tudja valaki pontosan hogyan is működik. Felkerestem már a volt iskolám titkárságát személyesen választ ott sem kaptam egyik hölgy azt állította csak fél évet kell újra járnom másik hogy egy egész tanévet. Csak tudnám, hogy most melyik az igaz :D
2013. ápr. 19. 21:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Miután második félévi értékelés nem létezik, neked az utolsó éved hiányzik, így sajnos az egész évet kell megismételned. Nincs lehetőség a féléves jegyek beszámítására. Két évet semmiképpen.
2013. ápr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!