Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha orvosi egyetemre akarok...

Ha orvosi egyetemre akarok menni muszáj érettségiznem matekból?

Figyelt kérdés
Nyolcadikos végzős vagyok és most kell választanom, hogy angol-magyar vagy biológia-kémia osztályba menjek...Ha biológia-kémia osztályba megyek akkor kell érettségiznem matekból, de matekból nem vagyok jó.Mindíg 6-7-re voltam lezárva (10-es skála). És orvos szeretnék lenni (még nem döntöttem el hogy milyen szakra megyek)...Köszi a válaszokat! :)

2013. jún. 8. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha bármilyen egyetemre akarsz menni, sőt egyáltalán ha érettségit akarsz, akkor muszáj érettségizned matekból. Kötelező.
2013. jún. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Vannak kötelező tárgyak (matek, magyar, töri, 1 idegen nyelv), és emellé orvosira kötelező még az emelt biosz és az emelt fizika-emelt kémia közül az egyik.
2013. jún. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Matekból kötelező érettségizni...
2013. jún. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 eperke20 ***** válasza:
90%
Tök mindegy, hogy magyar-angol, vagy biosz-kémiára mész. A matek érettségi mindenhol kötelező.
2013. jún. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Persze szerezhetsz papírt, hogy ne kelljen ;D

--> Diszkalkulia. Egyik volt osztálytársam betanulta a tüneteket, elment szakemberhez, és kapott papírt. De ő jogra ment...

Aki egy matek középszintűvel nem bír megbirkózni, az ne akarjon orvosira menni.

Különben meg nem ezen a választáson fog múlni, hogy később felvesznek-e orvosira :)

2013. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Attól, hogy nem tetszik, amit írtam, még igaz.

Orvosin nincs matek, de ha a középszintű matekérettségi problémát okoz valakinek, annak az orvosi kémia és a fizika sem fog menni, még akkor sem, ha amúgy nincsenek nagyon bonyolult számolások orvosin.

2013. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként elsőéves orvostanhallgató vagyok a SOTE-n, tehát tudom, hogy mit beszélek.
2013. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Magyar , matek, töri, nyelv, emelt biológia, emelt kémia/ fizika. De ha nem megy a matek akkor felejtsd el az emelt kémiát és vele együtt az orvosit is.
2013. jún. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
érettséginél minimális a ponthatár a 2eshez,és ha mégse sikerül szóbelizhetsz is.nem akkora szám egy nyomorult 2-est összehozni..persze ha készülsz rá normálisan
2013. jún. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!