Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rendőr, aztán majd esetleg...

Rendőr, aztán majd esetleg nyomozó akarok lenni, mi a teendő? (Lent vannak részletek).

Figyelt kérdés
Szegediek írjanak, vagy akik tudnak szegedi intézményeket, ahova 14 évesen(általános iskolából ballagva) el tudnék menni rendőr alapokat tanulni, vagy valamit, aminek köze van a rendőrséghez. Vagy egyáltalán kell ilyenre menni előtte, vagy elég egy másik suli is, például Deák, Ságvári, vagy valami hasonló? Mi a teendő ilyenkor? Nyomozó szeretnék lenni igazából, de úgy tudom előtte rendőrnek kell lennem, nem? Ha van rendőr, az is kérem írjon, hogy Ő hogy került be rendőrnek. Szín 5-össel van csak esélyem, hogy eljussak ilyen "helyre"? (Egyébként szín 5-ös vagyok eddig, csak kérdezem, hogy érdemes-e tartani ezt). És mikor tudok olyan suliba, vagy akárhova menni, ahol már tudok is menni majd ki járőrözni? Hány évesen? És ilyen suli hol volna? Nyomozó hogy lehetek?

2013. jún. 8. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:

14 évesen az a teendőd hogy középiskolába menj, és érettségizz le. gondolom felvettek valamelyik suliba, és szeptembertől tanulni fogsz középiskolában.Van speciális rendészeti jellegű iskola, de szakmát az nem ad, csak előkészítő ismereteket a rendőri pályához. gondolom nem ilyen iskolába jelentkeztél, hanem sima középiskolába. Nem probléma érettségi mindenképpen kell. Érettségi után tudsz tovább menni rendőri pályára. Egyik ha csak rendészeti szakközépiskolában tanulsz, akkor ez 2 év és tiszthelyettes leszel, ők azok akiket járőrözni látsz az utcán. De ők nem nyomozók..

Ha nyomozó szeretnél lenni akkor a NKE Rendészeti Karára kell jelentkeznek érettségi után, és diplomát szerezned itt. diplomával már tisztként fogsz dolgozni, magasabb beosztásban mint ki járőrözik az utcákon.

Bejutáshoz akár csak rendészeti szakközép akár az NKE nagyon magas a követelmény, kell a jó tanulmányi eredmény, de nagyon komoly erőnléti felmérésen kell megfelelned, illetve nagyon komoly egészségügyi szűrővizsgálaton kell átesned. És nagyon részletes pszichológiai vizsgálaton. Ha egészségileg, fizikailag és pszichikailag megfelelsz onnantól számít majd a tanulmányi eredményed. De ezek neked még nagyon messze vannak...sportolj, tanulj jól..és majd utána jöhet a többi.

2013. jún. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egyébként még most leszek/vagyok 8.-os, tehát még jobban van időm, csak szeretném előre letisztázni. És akkor nem kell ilyen rendőri alapokat tanuló suliba mennem középiskolába vagy valahova(de ilyen Szegeden, vagy környékén egyébként hol lenne)? Meg tudsz/tud valamit a Szegedi Rendészeti iskoláról? Ott mit kapok, pl. rendőr leszek-e csak, ha leszek, meg oda mi kell? A tanulásom/tanulmányi átlagom jó, végig kitűnő vagyok, tavaly becsúszott egy darab 4-es, az összes többi 5-ös, most is úgy néz ki, hogy kitűnő leszek. Azzal nincs gond. Edzeni meg egyfolytában edzek mostanában, ilyen, hogy felülés, fekvőtámasz (egykezest is), húzódzkodás(vagy nm tudom minek hívják, de felhúzom magam faágon, vagy akármin, és úgy is edzek) stb.. De az ilyen fizikai vizsga az mit tesz? Tehát mik lesznek? Például felülés, hosszútávú futás? Meg miből mennyi? És az említett NKE Rendészeti Kar az merre van városilag/helyileg? Ja, és lány vagyok, hogyha befolyásol valamit:)
2013. jún. 15. 20:07
 3/3 A kérdező kommentje:
*suliba, középiskolába mennem (...)
2013. jún. 15. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!