Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskola előtt OKJ? Megéri?...

Főiskola előtt OKJ? Megéri? Van értelme, vagy csak időhúzás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most vagyok végzős egy gimnáziumban - most érettségizek. Az írásbelik jól sikerültek, mindenből megvan még az esélyem az ötösre. Van egy középfokú német nyelvvizsgám is.


Még februárban beadtam a jelentkezést főiskolára, egyetemre is. (Gamf - mérnök informatikus, ugyanez SZTE-n)

Úgy érzem a pontjaimmal nem lenne gond, szerintem ilyen érettségivel és nyelvvizsgával be tudok kerülni.

Azonban a bent maradni ezeken a szakokon elég nehéz amennyire hallottam.

Programozni nagyon alapszinten tanultam eddig, matek középszinten jól ment, fizikát nem annyira szeretem, de abból is jó jegyeim voltak általában. Szóval általánosságban elmondható, hogy szorgalmas vagyok, de nem szeretek tanulni.


Mostanában azonban mégis elgondolkoztam azon, hogy elvégzek egy OKJ képzést. Azért merült fel az ötlet, mert most ugye még ingyen megtehetném és egy szakma szerintem sosem jön rosszul. Egy gépi forgácsoló képzésben gondolkodtam - tudom távol áll az informatikától, de még a gimnázium előtt is gondolkodtam ilyen témában, most pedig tanulhatnám, ráadásul ösztöndíj is jár érte mert hiányszakma.


A családom nagyon a főiskola/egyetem felé próbál terelni, de én nem vagyok magamban biztos. Mi van ha nem megy a programozás, vagy túl nehéz nekem a fizika vagy a matek? Ha otthagyom, vagy kibukok akkor meg fizethetem vissza a tandíjat...kinek hiányzik ez?


szóval két lehetőségem van:

1, Elmegyek fősulira és tanulok mint az állat - és nem biztos, hogy tényleg érdekelni fog a dolog.


2, Elmegyek most egy OKJ-re, kitanulom a szakmát és esetlegesen még utána is tudok menni felsőoktatásba. Ha nem jön be a gépész szakirány akkor vissza az eredeti tervhez (mérnök infó), ha bejön akkor akár gépészmérnöknek is tanulhatok.

Ja igen, ez az OKJ két éves képzés.


Szóval ti mit tanácsolnátok nekem? Nagyon tanácstalan vagyok...ráadásul most folyton ezen gondolkozok és eltereli a figyelmemet a tanulásról is és mindjárt itt a szóbeli érettségi. :(


18/F



2013. jún. 12. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Megtudnád csinálni, hidd el! Ha mégis kiesnél, akkor még idő előtt (23 éves) és elmehetsz OKJ-re. Egy keresett egyetemi diplomával biztosabb a jövőd, hiszen nem egy büfészakra mennél.
2013. jún. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én is úgy érzem, hogy ha tanulok akkor el tudom végezni, csak nagyon sok helyről hallani, hogy már az első évben kivágják az évfolyam felét, az államvizsgáig pedig eljut 20%.

Ezek az számok/kijelentések azért durvák és elbizonytalanítanak.

2013. jún. 12. 13:50
 3/12 anonim válasza:
69%
Javaslom tarts a tervet és menj egyetemre. Jó szakot választottál, megérné. Én az OKJ-t választottam és már ezerszer megbántam. Ugyan nem ezen a szakon, de mellettünk két gépész osztály indult az ösztöndíj miatt, 60 fővel. Évvégére összesen 13an maradtak. Tudnék írni az OKJ-s képzések minőségéről.. Most másik suliba megyek, mert még mindig ingyen tanulok, de arról sem hallottam sok jót. Összességében silány a képzések minősége és ez a tanulókat is elkedvetleníti. Ha komolyan vehető végzettséget akarsz, akkor mindenképp egyetem.
2013. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

utolsó hülyeséget ír!


Egyértelmű, hogy OKJ előnyősebb, ha egyetemet is tervezel:

- Felsőoktatásban nincs családi pótlék, azaz megszűnne a 20. életévedet betöltően.

- A pontok beleszámítanak az egyetemre.

- Lesz némi fogalmad az egyetemen, jobb esetben a modulok egy részét is beszámolják.

- és még sorolhatnám.


Fordítva nem előnyős, hiszen akkor már se nem számít be a pontba, se nem kapsz tovább családi pótlékot.

2013. jún. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ahogy látom itt is megoszlanak a vélemények.


Okj mellett szól tényleg az a tény, hogy ha nem jön be, vagy nem megy annyira a szakma akkor utána is el tudok menni államilag finanszírozott képzésre, de fordított esetben már nem biztos, hogy így lenne. Meg ha nem megy az egyetem és ott hagyom akkor vissza kell fizetni a tandíjat akkor meg már mit számít az, hogy ingyen van az OKJ...


Apa szerint tanuljak szakmát, egyéb rokonok azt mondják hagyjam az OKJ-t, csak azok mennek oda akiket nem vesznek fel felsőoktatásba, vagy nagyon hülyék.


Mondjuk emellett az OKJ mellett szól az is, hogy már a legelejétől úgy lenne a dolog, hogy 1 hét suli, 1 hét gyakorlat. Ahhoz, hogy jelentkezhessen valaki a képzésre feltétel, hogy legyen lefixálva gyakorlati helye. Igazából ezzel sem lenne gond, van egy jó szakember akitől tényleg ki lehet tanulni a szakmát és komolyan is veszi a dolgokat.


Szóval most már nagyon nem tudom mi legyen.

2013. jún. 12. 16:32
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyetem...okj az B terv legyen. Ha végzel a 3,5 éves alapképzéssel akkor már nem fog érdekelni a 20 éves korodig kaptál (szüleid pontosabban) volna családi pótlékot. ha meg nem megy akkor még simán válthatsz okj-s sulira..
2013. jún. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint ha elég jól tanulsz, megy a tanulás, akkor mindenképpen fősuli először, majd ha nem megy akkor szakma tanulás.

Én abban az esetben ha bizonytalan vagy bírnád e a fősulit, akkor még a mérnökasszisztens képzéseket ajánlanám, ahol a főiskolai főbb tantárgyakat is tanítják, de érthetőbben (én olyan helyet fogtam ki ahol lehetett kérdezni és elmagyarázták, csináltunk mintafeladatokat, na főiskolán egyetemen ilyen gyakorlás, elmagyarázás nincs, vagy ha van is borzasztóan felületes, főleg az idő hiánya miatt- ezt tapasztalatból mondom).

A mérnökasszisztens képzésből be is számítanak tantárgyakat bizonyos helyeken a fősulin.

Még annyit jó tanácsként, hogy ha véletlen egyből fősulira mégy és nem sikerülne bent maradnod, kétségbeesésedben, amiatt, hogy itt vagy szakma nélkül.. nehogy elmenj valami értelmetlen okj-s szakmát tanulni.. csak hogy legyen valami végzettséged is, ne csak érettségid.. sok ismerősöm ebbe a hibába esett.. és megbánta, vagy azóta is munkanélküliek.. vagy más szakmát kellett tanulniuk, mert azzal semmire sem mentek szó szerint..

..ilyen marketing és reklám ügyintéző, webszerkesztő, és hasonló könnyen elvégezhető gyorstalpalókat sémiképpen sem ajánlom...

Komolyabb technikum és szakma, ami nagyobb tudást igényel (főleg műszaki), az amit megéri kitanulni szerintem.

Sok sikert!

2013. szept. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hmm, maradtam szakmát tanulni. Hát rossz döntés volt. Nem illik hozzám, nem is tetszik, maga a képzés is rossz.


Most adom be újra a jelentkezést, mert hogy én ezt a szart nem fogom végigcsinálni az biztos. Konkrétan elbasztam egy évet. Tiszta ideg vagyok mostanában.


Egyébként mikor még ezt a kérdést feltettem akkor még nem volt meg az érettségi eredmény. Kitűnő lettem, közben kiküldték a nyelvvizsgámat is. 402 felvételi pontom van. :)


Ja és a vicc az, hogy tavaly fel is vettek a fősulira, csak nem iratkoztam be. Én marha...

2014. febr. 8. 22:49
 9/12 anonim ***** válasza:

Én voltam a 6-os válaszadó..nem hallgattál rám, sajnálom, spóroltam volna neked egy évet az életedből.

Milyen okj-t választottál amit ennyire megbántál?

2014. febr. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

gépi forgácsoló


Hát igen, ezt elrontottam. De a hibáiból tanul az ember. Most így jártam, tanulságként fogom fel. Hallgatni kell az idősebbre, a tapasztaltabbra.


Másrészt meg azzal kell foglalkozni ami tényleg érdekel. Nem pedig egy hirtelen kipattant ötlettel.

2014. febr. 8. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!