Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme közgazdásznak menni?

Van értelme közgazdásznak menni?

Figyelt kérdés

Szeretnék közgazdasági szakon tanulni amire lehetőségem lenne azok a Gazdálkodás és Menedzsment, Nemzetközi gazdálkodás és a közszolgálati szakok. Gazdálkodás és Menedzsment szakra gondoltam igazán. Sokat olvasom azt h ide azok jönnek akiket máshova nem vesznek fel mert könnyű és büfé szak na most én nem ezért szeretnék ide jönni hanem mert ez az ami érdekel. Ezt ha sikerülne elvégeznem még tovább mennék Mester szakra bár nem tudom milyen mester szakra érdemes innen menni. A kérdésem az h tényleg büfé szak és nem éri meg ide jönni?

A másik kérdésem pedig az mivel állami képzésre esélyem sincs azért úgy gondoltam a Diákhitel 2-őt fogom felvenni és abból finanszíroznám a tanulásomat, csak sajnos azt is sokszor hallom h ez a szak arra jó h munka nélküli legyek vagy pedig Tesco és McDonald’sban dolgozzak. Ezzel tényleg nincs lehetőségem?



2013. máj. 28. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:

A mai világban tényleg kevésbé éri meg közgazdásznak menni. Ha mégis akkor inkább pénzügy és számvitelt ajánlanám. Arra még talán lenne értelme felvenni.

Én teljesen véletlen kerültem kapcsolatba a gazd menedzmenttel vagyis csak jövőre kezdem el fizetősön mert egy másik szakon államilag finanszírozottan most vagyok másodikos.

Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy emiatt ne vegyél fel diákhitelt inkább próbálj meg egy másik szakra bekerülni államira és, ha később is érdekel a gazdaság akkor ráérsz még akár hitelt is felvenni miatta, de erre építeni mindent olyan alapon hogy vagy bejön vagy nem, szerintem nem érdemes.

2013. máj. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen még a pénzügy és számvitelen gondolkoztam de azt úgy tudom nincsen Debrecenben.
2013. máj. 29. 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Van


[link]

2013. máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát igen láttam de nem értem miért az agrár karon van?
2013. máj. 30. 11:32
 5/6 anonim válasza:
Ha sok kidobni való pénzed és időd van, akkor igen, egyébként nem. Pénzügy-Számvitelre is rengetegen mennek az utóbbi időben így már is az is bőven telítve lesz mire elvégzed. Ráadásul te írtad, hogy államira esélyed sincs, tehát gondolom nem annyira szeretsz tanulni. Ennyire telített szakmánál nem előny ha az ember nem teljesít jobban, mint az átlag. Pénzügy-számvitelről meg ne is beszéljünk, lehet, hogy felvesznek kevés ponttal költségtérítésesre, mert kell nekik a pénz és annak nem ők, hanem te fogod látni a kárát, mert ha a gimis matek nem ment elég jól, hogy simán felvegyenek, akkor fölösleges pénzügyre jelentkezned, csak szenvednél miközben fizetgtsz, ráadásul nem valszínű, hogy tetszene. Ha az ember jobban körülnéz, találhat olyan szakot, aminek elsőre talán nem cseng jól a neve mégis érdekesebb, mint első látásra tűnik és akár knnyebben jut szakmailag is feljebb, mert nem lehet Dunát rekeszteni a pozícióra pályázókkal rááadásul jobban is kereshet, mivel a telített szakmáknál nyilván nem versengenek már annyia munkáltatók, például tudok mondani olyan nem egyetemi diplomás szakmát, amivel annyit kereshetsz, mint amennyit menedszerként sokan nem is fognak soha, ráadásul már nevetségesen egyszerű szakma. Miért? Mert hiány van belőle.
2013. jún. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó mi ez a szakma?

Tényleg érdekel nagyon is.

2013. júl. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!