Szerintetek van értelme jogász diplomát csinálni (nem jogi szakoklevelet) 35 évesen egy már meglévő orvosi diploma után/mellé?

Figyelt kérdés
El tudnék helyezkedni? Személyes tapasztalata valakinek?
2013. máj. 16. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, akár igazságügyi orvosszakértőnek is továbbképezheted magad, és eltudnál helyezkedni, bár nem tudom igazából mit szeretnél csinálni. Jogászokra mindig szükség van, akár egy cégnél, lehetsz jogtanácsos, jogvédő, bíró, ügyész, ügyvéd stb.
2013. máj. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Attól függ most milyen orvos vagy? Milyen terülten dolgozol. Ha teljesen váltani akarsz, és ezután jogászkodni, akkor az még 8 év, mire szakvizsgázott jogész leszel. Bírói, ügyészi karriered már nem igazán lesz, lenne, mert az sok idő mire kineveznének. Közjegyző kihalásos alapon megy. Ügyvédkedni..nos ha van hozzá tehetséged akkor az összejöhet hamar szakvizsga után. Bár nem könnyű kialakítani a praxist. Cég jogász..vagy vállalati vagy bank jogász..esetleg közigazgatás? ez mind járható út.

Tanulni mindig van értelme, idős sem vagy, sőt. De a miért azért foglalkoztat.

2013. máj. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A kezdet kezdetén az orvosi és jogi pálya között vaciláltam, mindkettő érdekelt, de az orvosi mellett döntöttem... Lassan szakvizsgáznék, de egyáltalán nem érzem, hogy annak idején jól döntöttem. Nem érzem a hivatást magaménak és rosszul is tudtam elhelyezkedni, kb. 100-at keresek nettó... :(

És most úgy érzem zsákutcába jutottam, és szivesen belevágnék újba, és a jog mindig is vonzott, persze nem tudom itt megállnám-e a helyem, de mint Te is mondtad, talán még nem vagyok olyan idős újrakezdeni... Még nincs kialakult kép bennem, hogy jogászon belül mire szakosodnék, biztosan nem bírónak...

2013. máj. 16. 12:29
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor vágj bele! Augusztusi pótfelvételi után szeptemberben el is kezdheted a tanulmányaidat. Mindenki csodabogárnak fog nézni. Azon hogy melyik egyetem gondolkoztál már?
2013. máj. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Levelezőn szeretnéd gondolom, szerintem eléggé fognak szeretni :D Ha ez az álmod vágj bele, levelezőn pl még 50 évesek is vannak, te egyáltalán nem lennél ott idős.
2013. máj. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem a korod miatt fognak csodabogárnak tartani, hanem az orvosi diplomád miatt.
2013. máj. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a bíztatást. :)

Igen, levelezőn szeretném kezdeni, még nem gondolkodtam melyik egyetemen, de lehetőleg itt Budapesten.

Az "örülni fognak nekem" jót vagy rosszat jelent számomra? :)

Már így is csodabogárnak számítok, hogy pályaelhagyáson gondolkodom...

2013. máj. 16. 20:31
 8/12 anonim ***** válasza:
természetesen jót jelent :) sokan vannak levelezősök között akiknek van 1-2 diplomájuk,pl közgazdász, pszichológia, de orvosról aki jogra jár még nem hallottam :) sok sikert!
2013. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha orvosit elvégezted akkor a tanuláshoz szokva vagy, nem lesz meglepi, hogy nem könnyű, bár biztos jó eszed van. írjál majd még, kíváncsi vagyok a folytatása, mert senkit sem láttam aki orvosi után jogra járt volna. Pedig jogászt rengeteget ismerek.
2013. máj. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én két orvos-jogászt is ismerek. Igaz, ők elméleti emberek.
2013. máj. 18. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!