Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Estin lehet valami japánnal...

Estin lehet valami japánnal (is) kapcsolatos, felsődokú diplomát adó képzést végezni?

Figyelt kérdés

érettségim van és egy más területen okj-m amit nem tudnék használni. nappalira nem tudnék járni, mivel dolgozom folyamatosan.

sajnos pontszámilag sem állok jól, nincs emelt szintű érettségim és környezettel kapcsolatos sem (informatika volt a választott).

minden amim talán használható a középsokú nyelvvizsga angolból és japánból.

a japánnal kapcsolatos képzést úgy értem, ami keleti nyelvek és kultúrákkal foglalkozik, és japánba lehetőségem nyílhatna kimenni valamilyen módon, cserediákként, vagy bármi japánnal kapcsolatos munkalehetőséget szerezni a képzéssel. és persze a felsőfokú diplomát ma már minden komolyabb helyen elvárják.



2013. jún. 13. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Jaj, nincs olyan, hogy felsőfokú diploma. És egyetemen olyan sincs, hogy esti. Levelező van, amely jó néhány helyen fizetős. A pontszámító kalkulátorban (www.felvi.hu) ki tudod számolni, hogy kb. hány pontod van, a két nyelvvizsgáért kapsz 40 pontot, de a japán szakra elég magas szokott lenni a pontszám (pl. ELTE). Ehhez azt ajánlom, hogy érettségizz újra két tantárgyból, ami kellhet a szakhoz (ennek követelményeit is megkeresheted a felvi.hu-n) és úgy van rá esély. De mondom, a levelezés képzés az ELTE-n tuti, hogy fizetős.
2013. jún. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
levelezőshöz is kell a magas pontszám? újra érettségizni biztosan nem fogok..
2013. jún. 14. 19:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, www.felvi.hu - itt mindent megtalálsz.
2013. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha csak az a cél, hogy eljuss Japánba, végezz el inkább egy mérnök- vagy informatikaszakot és keress gyakorlatotlehetöséget Japánban.



Ui. nem tudom miért japánmániás mindenki, mintha nem is lenne más kelet-ázsiai ország. Japán nagyon drága, befelé forduló, idegenektöl elzárkózó szigetország.

2013. jún. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
én személy szerint hasznosítani szeretném a felsőfokú japán nyelvtudásom, nem azért lettem mániás mert akartam, hanem már az voltam mire észbe kaptam. a kultúrája is csak japánnak érdekel.
2013. jún. 16. 20:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor sok szerencsét, majd lecseng.
2013. jún. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

mi ez a "majd lecseng"?

szóval akkor egy felsőfokú idegennyelvtudást dobjak ki az ablakon, azt mondod?

2013. jún. 22. 13:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Felsofoku nyelvtudashoz nem kell diploma vagy mas fecni. Miert dobnad ki a nyelvtudasod? Japanszakos diploma nelkul nem er semmit?
2013. jún. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
eddig minden munkalehetőséghez amit japán nyelvtudással találtam, diploma kellett. sehol nem állnak szóba velem anélkül. (és/vagy 5-10 év tapasztalat nélkül).
2013. jún. 22. 16:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Japánul már tudsz. Minek mennél japánszakra? Menjél mérnöknek, informatikusnak, utána szakíthatsz. De úgy látom, nem vágod.
2013. jún. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!