Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha szakközépiskolába megyek...

Ha szakközépiskolába megyek akkor utána mehetek egyetemre vagy főiskolára?

Figyelt kérdés
2013. jún. 14. 12:10
 1/7 klopusz ***** válasza:
100%

Miért ne mehetnél? Az egyetemi és felsőoktatási felvételnek nem a gimnázium, hanem az érettségi a feltétele. Írsz egy jó érettségit, egy jó felvételit és máris fősulis/egyetemista vagy.


Én szakközépben érettségiztem, majdnem minden osztálytársam diplomás lett.

2013. jún. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Igen
2013. jún. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
miért ne? annyi hogy lesz egy szakmád is, de az egyetem alapfeltétele az érettségi bizonyítvány... azt meg a szakközép iskola is ad... legalábbis az én időmben még adott.
2013. jún. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem minden szakközés ad szakmát. Én pl eü szakközépbe jártam mégsem lett vele végzettségem csak érettségim.

De a kédező válaszára természetesen igen a válasz. Ugyanazt az érettségit irja egy szakközepes is mint egy gimnazista ugyanugy lesz pontozva is.

2013. jún. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért ne mehetnél ???


És nem, nem ad szakmát a szakközépiskola, legalábbis nem mindegyik. Én most érettségizem, de szakmát nem kapok, pedig gyakorlaton is voltam.

Furcsa lenne, ha ott állnál egy érettségivel a kezedben, és nem mehetnél egyetemre...

2013. jún. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor mehetsz egyetemre vagy főiskolára, ha le is érettségizel! Az teljesen mindegy hogy szakközép vagy gimnázium. Én is szakközépben érettségiztem, ráadásul szakmunkás után intenzív 2 éves tagozaton érettségiztem! Felvettek a szombathelyi főiskolára és az ELTE Természettudományi Karára is. Nem az a lényeg, hol érettségizel, hanem hogy milyen eredményeket érsz el középoktatásban és milyen eredménnyel érettségizel, milyen eredménnyel felvételizel.
2013. jún. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

'nem minden szakközés ad szakmát. Én pl eü szakközépbe jártam mégsem lett vele végzettségem csak érettségim. '


AZért mert a szakközepek 4+ valamennyisek szoktak lenni. Gondolom te csak a 4 éven voltál jelen. /az olyan mintha gimibe járnál csak vannak plusz tárgyaitok amiket mások nem tanulnak/

2013. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!