Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyit ér egy filozófia...

Mennyit ér egy filozófia diploma? Hol lehet vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Akik a McDonald's-ba vagy egyéb hasonló helyre küldenének, ők kérem, kíméljenek meg a szellemes válaszoktól.


Most érettségizek, első helyen egy nyelvszakot jelöltem, második a szabad bölcsészet. A sorrendemen még tudnék változtatni és a filozófia jobban érdekelne, de én is tisztában vagyok vele, hogy ezzel nehéz lenne munkát találnom az egyetem után... De ha esetleg sikerülne, akkor milyen területen dolgozhat egy fil. végzettségű?

Merjek változtatni a sorrenden vagy maradjon a nyelvszak? mit javasoltok?


2013. jún. 17. 00:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Maradhatsz végig az egyetemen és ledoktorálhatsz belőle :) Szabad bölcsészetet hol jelölted?
2013. jún. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
PTE-n
2013. jún. 17. 01:06
 3/9 anonim ***** válasza:
3%
Nem mintha a szabad bölcsészetnek lenne értelme... Akkor már inkább filozófia.
2013. jún. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Olyan állásokba tudsz elhelyezkedni, ahol csak az a feltétel hogy diplomás legyél..sok ilyen asszisztensi pozíciót hirdetnek. Tulajdonképpen a titkárnő régi nevén.

egyébként egyetemen bent maradsz tanítani. Máshoz nem jó.

Pl. egészségügyi karon én végzős vagyok, elsőbe volt filozófiánk, olyan tanár tartotta aki bölcsészen flón végzett, mivel nem tudott 2 évig unkát találni elvégezte a védőnői szakot is, így lett eü karon gyakorlati oktató védőnőknek, de ha már filó diplomája is van, akkor megkapta ezt a tárgyat is oktatni, mivel ez eü karon csak töltelék tárgy. Szóval nem lesz egyszerű a helyzeted diplomásként..

2013. jún. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Talán elmehetsz (filosz) tanárnak
2013. jún. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

De melyik nyelvszakot jelölted?

Hátha oda fölvesznek

2013. jún. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 a szabad bölcsészeten belül van a filozófia szakirány.
2013. jún. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Én nem értelek. Az egyetemen alapszak + mesterszak 5 év, tehát el fogod végezni 5-7 év alatt, hisz a csúszásnak is van esélye, utána viszont minimum 40 évig fogsz dolgozni. Te mégis szakhoz keresel hivatást, holott normális esetben hivatáshoz kellene szakot keresned, hiszen sokkal lényegesebb, hogy mit csinálsz 40 évig, mint hogy 5-7 évig.
2013. jún. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7%
Ez a szabad bölcsészet baromság, én 2002-ben a hagyományos filozófia szakot végeztem. A filozófa diploma szerintem értékes,van presztizse,azért,mert nehéz és elvont a nyelvezete. De ennyi!Szinte sehol nem lehet vele elhelyezkedni,középiskolAkban inkább átképeztetnek egy fizika tanárt,mintsem fizessenek filó tanárt,a piac nem bölcsészet orientált...sok tanárt láttam összeszerelő üzemekben soron dolgozni. Ha nincs ismerősöd,nincs jó állásod!
2013. jún. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!