Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az a politológia szak?

Milyen az a politológia szak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy utánaolvashatnék, de ha valaki az itt feltett alkérdéseim alapján inkább csak megválaszolná nekem, akár saját tapasztalatból is, azt jobban megköszönném.

Tehát milyen oda a ponthatár, mit kell tanulni középsuliban, ott mit tanultok, mennyire nehéz (átlag óraszám, vizsgák) mi lesz egy "politológusból" ha nagy lesz, mit fog konkrétan csinálni, mennyire keresett és fizetett szakma ez.

Köszi előre is.



2013. jún. 17. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Kicsit a jogra hasonlít ill. van is köze hozzá

Meg kicsit olyan, mint a történelem

2013. jún. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A felvételi tantárgy is történelem

(ill. magyar ha jól tudom)

2013. jún. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És joghoz képest (a karhoz) mégis hol van? Mert az egyik jogász ismerősöm múltkor nevetgélve mesélte, hogy milyen vicces, amikor csak mert ők is ájk-sok (ha jól tudom) egy helyre teszik magukat velük, pedig szerinte a politógia nagyságrendekkel könnyebb.
2013. jún. 18. 16:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj inkább jogra!
2013. júl. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már ÁOK-s vagyok, köszi, csak érdekelt, mert lövésem sem volt róla, hogy mi ez a szak.
2013. júl. 19. 09:27
 6/6 anonim ***** válasza:
46%

Az teljesen jó.

Ezek a normális szakok; orvosi, jogi, mérnöki (de nem ilyen műszaki menedzseres baromságok)...

Én azt mondom, hogy felesleges politológiára vagy szociológiára jelentkezni, mert ott nem kell semmit se tanulni. Ha valaki társadalomtudományokkal akar foglalkozni akkor menjen jogra, ott megtanul tanulni, aztán foglalkozhat amivel akar. Akik ma ezeket tanítják, azok is jogot végeztek anno. Meg nem véletlenül mondják, hogy "a jogász a társadalom mérnöke".

2013. júl. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!