Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémia, Biológia megoldható-e?

Kémia, Biológia megoldható-e?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek 10-es (5 évfolyamos gimnázium) és Biológiával és kémiával szeretnék tovább tanulni, megoldható-e az hogy 12-ben középszinten mind a kettőből leérettségizzek és 13-ban meg emelten, ugyanis sokat hallom hogy így olyan nehéz úgy olyan nehéz és mivel még csak 10-es leszek így nem tudok nyilatkozni mivel eddig olyan mélyen nem tanultam. A két közép érettségi az a biztonság miatt lenne hogy ha netán az emeltek rosszul sikerülnének akkor legyen ott tartalékban mivel gondolkodtam már az orvosin de én úgy érzem oda lehet kevés lennék.

2013. jún. 18. 17:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez így lehetséges, de nem sétagalopp. Te viszont abszolút időben vagy, ha most elkezdesz készülni, akkor szép nyugodt tempóban, a végén jó sok ismétléssel meg lehet írni 100% közelire a két közepet, utána lesz egy éved feljavítani a tudásod emelt szintre. Abszolút működőképes ötlet, de azért mondani sokkal könnyebb mint végre is hajtani.
2013. jún. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Esetleg tudsz írni valamit hogy szerinted hogyan kellene nekikezdeni és folytatni is? :)

Köszönöm az eddigi válaszod!:)

2013. jún. 18. 18:07
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem 10-esként szerezz be egy-egy tankönyvet, ami jól összefoglalja az érettségik anyagát. Ha ilyet nem találsz vagy nem akarsz venni, akkor az iskolai tankönyveid, füzeteid alapján dolgozd ki az érettségi tematikáját, amit a netről vagy a tanáraidtól szerezhetsz meg. Ezt azért jó így folyamatosan csinálni, mert közben is tanulod, és időben fog kiderülni ha valamit nem értesz és meg tudod kérdezni. Utána kezdhetsz gyakorolni régi érettségik megoldásával. A végén pedig, érettségi előtt már csak ismételj, párszor olvasd át a jegyzeteidet, stb. Utána ha megvan a közép, ugyanígy kell emeltre is készülni, tehát dolgozd ki azt az anyagot, ami különbség a középhez képest, oldj meg emelt feladatsorokat, korábbi érettségiket, majd ismételj.


Ismerek valakit aki azt a taktikát követte hogy már 10.-ben csak az emelt anyagot dolgozta ki. Ezzel gyakorlatilag a középre is felkészült, és eldönthette, melyikből megy emeltre (ő csak az egyikből akart). Neki ez a stratégia elég jól sült el, asszem 80 körüli volt az emelt, 90 körüli a közép (mindkettőt emelt szinten dolgozta ki és tanulta, de nem tudom melyik melyik volt neki)

2013. jún. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Elorehozottan mar nem fogsz tudni ezekbol leerettsegizni. Elvileg bevezettek, hogy csak angolbol es infobol lehet csak. Utoljara osszel lehet...
2013. jún. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, pontositok: idegen nyelv es info.

Azert szurkolok neked. :)

2013. jún. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem készülj az egyikből emeltre 12-ben, a másikból közép szinten, aztán 13-ban pedig tudnál csak abból emeltezni, nem kellene a másikra is koncentrálnod.
2013. jún. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen ezt a beszüntetést hallottam én is mondjuk én úgy hallottam hogy amit nem 4 évig tanulok abból lehet előrehozottan, de lényegtelen mert ha nem lehet akkor majd úgy is mást kell összeállítani de káromra nem vész.:)

Nos ezen én is gondolkodtam hogy 12-ben egy emelt és egy közép de félek hogy rosszul sikerülne az emelt ami viszont fontos.

2013. jún. 18. 21:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor emeltszintre készülj a kezdetektől, mert biológiánál a növénytan, biokém, ökológia, genetika témakörökből van olyan, ami első sem fordul középszinten és sokkal jobb ha kezdetektől a nehezére készülsz. Ugyanez kémiából, egyrészt a kísérletek sokkal bonyolultabbak, az elmélet is részletesebb, a számolásokról nem is beszélve. Egy év alatt két emeltre felkészülni - úgy, hogy mellette ott a matek, töri, magyar, nyelvi érettségi/nyelvvizsga is - nagyon nehéz (nyilván nem lehetetlen). Én azt tanácsolom, hogy a kémiát csináld meg 12-ben, és a biológiát 13-ban. Az orvosira pedig a középszintű érettségiket nem fogadják ettől az évtől kezdődőden.
2013. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a tanácsod!Tudom hogy emelt fog kelleni ezért akartam a két közepet megcsinálni hogyha az emelt rossz akkor ott a két közép igaz hogy az orvosira már nem vennének fel de máshova igen.
2013. jún. 19. 15:22
 10/12 anonim ***** válasza:
A két közepet pedig akkor én úgy csinálnám, hogy 12-ben ősszel a középkémiát, tavasszal az emelt kémiát. Viszont ha biológiából is szeretnél középszintűt, azt 13-ban ősszel csinálhatnád meg, viszont az elvileg 3 éves és 11-től tart nyelvi előkészítősön(nálunk legalább is így volt) ezért abból kellene osztályozó vizsgát csinálnod a 13. éves anyagból ahhoz, hogy elmehess érettségire. Gondold meg, biológiából az emelt talán nem annyira nehéz, mint kémiából ezért abból tényleg jobb rögtön a nehezebbre készülni. Persze lelked rajta, sok sikert, akárhogy is döntesz :)
2013. jún. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!