Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idegen szavakat hogy lehet...

Idegen szavakat hogy lehet könnyen megtanulni? Egyszerűen nem rögzülnek a szavak a fejemben :S

Figyelt kérdés
2009. okt. 13. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet egy oldalon tanulni az idegen szavakat,én is ezen tanulom többnyire a szavakat,ez az oldal angol nyelvű:

[link]

Úgy is lehet,ha szókártyákat csinálsz,az egyik oldalára a magyar,a másik oldalán idegen nyelven írod fel a szót.

Vagy valamilyen szót hozzá mondasz,és így hamarabb megjegyzed.Ilyen nekem a "csirkás póló",amit az olasz pollo szóhoz kapcsoltam.(Jelentése ennek a szónak: csirke)

Rewmélem,hogy segítettem.:)

2009. okt. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
társítsd őket valamihez, akár hangzásban, vagy mi jut róla eszedbe (hang, illat, íz). aztán amiket nem tudsz megjegyezni, írd ki ilyen tapadós cetlikre és ragaszd olyan tárgyakra, amiket naponta használsz (pl tükör) így sokszor látod és jobban rögzül. ill ajánlok egy könyvet, a Huron's worldplus is segíthet ebben.
2009. okt. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nekem is nagyon nehezen megy ez a rész, a nyelvtan viszont egyből megragad...

Az előző két módszer jó, én is használtam. Mégis az igazán jó módszer emellett, ha mondatokat, később pedig történeteket próbálsz alkotni a megtanult szavakkal és a szövegkörnyezetben próbálod tanulni őket. Az is sokat segít, ha egy szövegrészt lefordítasz az adot nyelvből magyarra és utána megpróbálod visszafelé. Ezt addig csinálod, míg majdnem ugyanaz lesz a te verziód. Kezdő szinten pontosan, haladó szinten elég megközelítőleg fordítani, a lényeg, hogy a szót vagy szinonimáit tudjad használni.

Sok sikert!

2009. okt. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ismételgetni kell
2018. júl. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!