Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért nem tudom egyszerűen...

Miért nem tudom egyszerűen megtanulni az algebrát (egyetemen)?

Figyelt kérdés
Például van két tétel, aminek elég trükkös és hosszú a bizonyítása, körülbelül már két alkalommal tanulmányoztam 2 órán keresztül ezeket a tételeket (vektorterek invariáns altereihez kapcsolódóak). A gond az - szinte az összes tétellel - hogy érteni értem, de magamtól elmondani egyszerűen nem bírom, nem tudom a következő lépést a bizonyításban például vagy más okok miatt. Tényleg rászánom az időt, nem erről van szó, de egyszerűen nem megy, és félek tőle, hogy nem jön össze vizsgám félév végén. :S
2011. márc. 18. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbáld meg most leírni lapra vagy wordben képletszerkesztővel levezetni. Ha megakadsz gondolkodj el, ha ez se segít nézd meg és csináld végig. Ezután pihenj, majd próbáld meg újra valamikor.


Próbáld meg megjegyezni a kulcsdolgokat. Úgy értem, hogy például nekem meg kellett tanulnom geodéziából a hasonlósági transzformációt. Teljesen egyszerű levezetés, ránézésre felfogod de ha nem tudod, hogy mik a lépések akkor lehet, hogy nem tudod zh-ban levezetni. Ezért megtanultam azt, hogy előbb a két vektort fejezem ki, majd a két koordinátát, majd a két vektort egyenlővé teszem. Ennyit jegyeztem meg és pont ez volt a zh-ban. Természetesen tudtam, csak a lépéseket érdemes megjegyezni legalábbis azokat, amiket nem tudnál. Mert nem mindegy az, hogy én elkezdek 10 féle sza.rt számolgatni, aztán sehogy se jön ki miközben értem az egészet. Na mindegy, remélem érted körülbelül miről beszélek.

2011. márc. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne félj, hanem gyakorolj rengeteget. Ott bukod el, mert félsz...
2011. márc. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mik azok a kérdéses tételek?
2011. márc. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!