Hogyan lehet egyszerüen megtanulni a hímnuszt?

Figyelt kérdés
2009. okt. 10. 15:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát a himnusz egy vers=ergo úgy ahogy a többi verset tanulja az ember nem?
2009. okt. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
7%

te nem tudod a himnuszt?????URISTEN

(bocsi)de en 7 evesen mar tudtam a himnuszt meg a szozatot is...

2009. okt. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 igabcsy ***** válasza:
92%

7 évesen a Himnusz mind a nyolc és a Szózat mind a tizennégy versszakát?

Azért nem kell lebecsmérelni a kérdezőt.


Én minden verset úgy tanultam meg, hogy először is értelmeztem, hogy miről szól, azután sajnos nincs mese, be kell magolni.

Legegyszerűbb ha versszakonként tanulod meg, mint ahogy a többi verset is. Ezt sem könnyebb.

2009. okt. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
10%
Igen,a Himnusznak mind a 8 versszakát.A szózatnak csak az első versszakát.
2009. okt. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Gondolj arra közben, hogy kötelező és, hogy érettségin pl buktatnak ha nem tudod, illetve egy áltatlános elvárás ebben az országban, hogy tudjad illetve az alap műveltséghez is hozzátartozik.

Szerintem ebben a tudatban könnyebb lesz tanulni :)

2009. okt. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak játékos technikák a verstanulásra, mondjuk a Himnusz meg a Szózat kicsit fennköltebb annál, hogy játsszunk velük, de ha másképp nem megy...

Le lehet rajzolni a versszakokat, fel lehet vágni először versszakokra és összerakni, majd sorokra a versszakokat és azt összerakni, le lehet írni rímek nélkül és a végükre visszarakni a rímeket, ki lehet hagyni minden második szót vagy minden második sort és rekonstruálni. Én annak vagyok a híve, hogy egyben tanuljuk meg az egész verset, nem versszakonként, hiszen megvan a maga felépítése, szerkezete, egy kerek egész, ráadásul szép és szívhez szóló, még ha veretes is a stílusa mai szemmel. A versszakonként való tanulás csak magolás, meg kellene benne látni a szépet. Ne akard egyszerre megtanulni, szánj rá napi 20 percet, esetleg kétszer is, és térj vissza rá újra és újra. Hangosan olvasd, úgy hallod is, nemcsak látod, meg ki is mondod.

A "hétéves" válaszolónak üzenem, ha már ilyen zseni volt ilyen zsenge ifjú korban, akkor azt se ártana tudnia, hogy a Himnuszt és a Szózatot nagy kezdőbetűvel írjuk!

És az érettségin azért nem vágnak ki, ha nem tudod, ennél azért összetettebb egy érettségi felelet, de így is, úgy is meg kell tanulni.

2009. okt. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tanultam meg anno,hogy elolvastam először és megpróbáltam "lefordítani" mai szavakra,így értettem az egészet.

Aztán elolvastam párszor és visszamondtam.Ennyi volt:)

Sok sikert!

2009. okt. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
Én mindig dallamosan tanultam verseket. Úgy könnyebb.
2009. okt. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
76%
KÉrdezd meg Király Lindát, ugy hallottam ő megtanítja:D
2009. okt. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%
Én minden verset úgy tanulok meg, hogy először elolvasom, aztán az első verszak első sorát elolvasom 3-szor, aztán elmondom, aztán a másodikkal is ugyanezt, majd a kettőt eggyütt, atán 3., 4. sor, végül az egész verszak. Ha végeztem, még egyszer kétszer átolvastam, és 5-ös felelet:) remélem tudtam segíteni
2009. okt. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!