Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom magam rávenni magam...

Nem tudom magam rávenni magam hogy tanuljak segitenétek?

Figyelt kérdés

pénzügyet kéne tanulnom holnapra hitelezés..de valahogy nem bírok nekiállni :(

és csak megy az idő


2009. okt. 14. 17:35
 1/3 A kérdező kommentje:
elmentem tanulni úgylátom senki se képes segíteni:(
2009. okt. 14. 17:45
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát ez így szokott lenni nálam is. A szerencsém, hogy valahogy belém nevelték azt hogy tanulni kell, és ha nem teszem, akkor tök gyomorgörccsel fekszek le és ébredek... félek az egész naptól, hogy én felelek, hogy írunk és nem tanultam, így elrontom az egész hetemet kb. Inkább szenvedek egy órát a tanulással, így sokkal nyugodtabb vagyok. Jelölj ki egy időpontot, amikor jónak látnád a tanulást, és mindennap akkor ülj le ha tanulnod kell. Én pl 7-kor szoktam elkezdeni. Az oka igen egyszerű, akkor van vége annak a műsornak amit nézni szoktam (délután, rögtön suli után nem szeretek rögtön leülni tanulni inkább pihenek, elfoglalom magam mással). Amikor vége kikapcsolom a tv-t és elkezdek tanulni... Ha úgy látom végeztem, akkor nézem a barátok köztöt, ha nem, akkor kihagyom :D Szóval nálam valahogy így néz ez ki. Segíteni nem tudok, neked kell erősnek lenned, és rávenned magad.
2009. okt. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Próbáld a saját érdeklődésedet, kíváncsiságodat a témára irányítani, miközben a napi rutin dolgokat végzed. Képzeld el, hogy neked kell kitalálni mi mindennel foglalkozzon a hitelezés. Próbálj magadtól válaszokat keresni a témával kapcsolatban előkerülő kérdésekre. Ha valamire nem tudod a választ, ne felejtsd el a kérdést, újra és újra szedd elő gondolatban, hátha egyszercsak rájössz a helyes válaszokra. Utolsó esélynek hagyd meg a szakkönyveket, de csak akkor használd, ha végképp nem megy másképp. Ilyenkor már elég egyszer meglátni a helyes választ, és máris rögzül.

Más dolog a saját kíváncsiság kielégítésére kézbe venni egy könyvet, mint erős akarattal leülni tanulni. Természetesen az eredmény is eltérő lesz: -élvezet vagy szenvedés.

2009. okt. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!