Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a legjobb választás, ha...

Mi a legjobb választás, ha földrajzot szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok, és földrajzban elég jó vagyok (OKTV-n benne voltam a legjobb 10-ben) de nem tudom, melyik lenne az a szak, amit nem felesleges elvégezni, és majd munkát is találhatok vele.

Köszi.


2009. okt. 15. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
földrajz vagy földtudományi szak, ezeken belül sok mindenre tudsz szakosodni, pl. geológus, településfejlesztő, térképész stb. Ezekre van kereslet. Mondjuk főleg inkább a településfejlesztőre:D
2009. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaja ahogy az előző írta, földtudományi alapszak... nyugi, geológusokra, geográfusokra (ezen belül van asszem a településkutató) is van kereslet :) Mondjuk a geofizikus a legjobb, de ahhoz matekból és fizikából is pengének kell lenned.
2009. okt. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 3.ad éves vagyok Szegeden,föciszakon,idegenforgalom szakirányon.Ha van valami kérdésed konkrétan a földrajz szakról,írd csak le,szívesen válaszolok:)
2009. okt. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek.:)


Akkor élnék is vele. :) Mennyire más az egyetemi földrajz, mint a középiskolai anyag? Nyilván nem arra számítok, hogy ugyan azt tanuljuk, de az itt vett anyagot tanuljuk bővebben, vagy egész más dolgok kerülnek "terítékre"?


És mennyire gáz a számolós része? Mert matekból nem vagyok épp zseni. XD

2009. okt. 28. 13:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Óráinkat 2 csoportra lehet osztani:természetföldrajzi illetve társadalomföldrajzi.Amit középsuliban tanultál pl a vizekről,azt itt bővebben hidrogeográfia néven tanulod,a formák kialakulását geomorfológián,térképismeretedet kartográfián bővítheted,amit pár fejezetben tanultál a felhőkről az itt egy féléves nehéz anyag meteorológiából,de emellett van csillagászat,geoinformatika,biogeográfia,földtan,talajtan,ásványtan...Van matek praktikum is,ami elég nagy gondot szokott jelenteni az évfolyamnak.

Társadalomföcin tanuljuk pl a településekről településföldrajz órán,van népesség és gazdaságiföldrajz,sőt még közgazdaságtani,EU-s alapismeretek is szerepelnek az órarendben.

Van egy szép tantárgy párosunk:Európa társadalom földrajza,természetföciből ekkor vesszük Európa természetiföldrajzát,majd köv. félévben Magyarország társadalomföldrajzát,mellette Magyarország természeti földrajzát.

2.félévben kell szakirányt választani:tanári,geoinformatika,tájkutató,területfejlesztő és idegenforgalom van nálunk Szegeden.A szakiránynak megfelelő óráid lesznek a további félévekben,persze maradnak is alap föci kurzusok,melyek mindenkinek kötelezőek.A földtudományisok külön szakon vannak,de az elején voltak még közös óráink.Ők természetiföldrajz mellett jól belemélyednek a kőzettanba,geofizikába...

Összegezve jó dolog geográfusnak lenni:)

2009. okt. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2009. okt. 28. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!