Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus, mérnökin...

Gazdaságinformatikus, mérnökinformatikus, programtervezőinformatikus. Mennyire kell ezekhez a szakokhoz matekzseninek lenni?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalattal rendelkeztek?
2013. jún. 30. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább szeretni kell. Meg kell lennie annak a képességnek, hogy leülj és gyakorolj. Legyen hozzá logikus gondolkodásod.
2013. jún. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én most fejeztem be az első évemet mérnökinformatikus szakon. Első félévben két matekos tárgyam volt, analízis és számítástudomány matematikai alapjai. Számomra nem voltak húzósak. Tanulni kell, gyakorolni, de nem lehetetlen.

A második félévben Analízis II-m volt. Hát itt már integráltunk, meg hasonló finomságok. Ha normális tanárom lett volna, akkor meg tudtam volna csinálni, de az X gyakorlat alatt egyetlen egy feladatot sem csináltunk végig.

LEsz még SZ.M.A-ból is egy félév, illetve később valószínűségszámítás.

Tehát szerintem a logikus gondolkozás alapjait tanítják meg sok használhatatlan hülyeséggel együtt (mikor fogom én a kettős integrált használni ugyan...)

Szóval annyira nagy zseninek nem kell lenni. Legtöbb szaktársam hármas matekérettségivel jött és minden nehézség nélkül teljesítették a tantárgyakat.

Tanáron és rajtad is sok múlik!

2013. jún. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
...Meg azon is, hogy melyik egyetemről van szó. Azért pl. a VIK-en nem hiszem, hogy hármas matek érettségivel valaki maga mögé utasítaná röhögve az egész SZIT tanszéket, a legjobb matekos barátaim is izzadtak vele azért időnként. Nem megtanulhatatlan, de ha semmi érzéked nincs a matekhoz, akkor egy erős egyetemen nehéz dolgod lesz.
2013. jún. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
a mi iskolánkban nem a matematikai, hanem az informatikai rész az erősebb. Jobban megkövetelik. A digitális Technika, az architektúra meg ezek a szóró tantárgyak.
2013. jún. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az SZTE-re járok, proginfóra. De ez a 3 szak elég közel áll egymáshoz, elég nagy az átfedés.

Nem kell zseninek lenni, csak gyakorolj. Ne halogasd az utolsó pillanatra. Kérj bátran segítséget (ne túl későn...).

Itt első félévben megtanítanak integrálni/deriválni, nem nehéz csak azt is gyakorolni kell. Minden matekos tárgy ilyen.

2013. jún. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként nem vagyok rossz matekból, csak nem emelt matekra járok és nem tudtam ez mekkora hátrány.
2013. júl. 1. 09:42
 7/7 anonim ***** válasza:

középszintű érettségim van matekból, faktos sem voltam (akkor még nem tudtam, hogy itt kötök ki)

és az szma-t 4-re, analízist 3-ra megcsináltam.

80%-os lett a matekérettségim (próbaérettségiken mindig 90% fölöttit írtam, de élesben elcsesztem :/ )

2013. júl. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!