Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakkal lesz később...

Melyik szakkal lesz később könnyebben állásom? Gazdaságinformatika vagy (nemzetközi) igazgatásszervező?

Figyelt kérdés
Ezt a 3 szakot néztem ki:gazdaságinformatikus, nemzetközi igazgatási, igazgatásszervező. Lány vagyok, érdekel az informatika, igaz csak középszinten fogok belőle érettségizni, programozáshoz nem értek. Történelemből fogok emeltezni, azt mindhárom helyen elfogadják. Hiába vagyok kitűnő tanuló nem tudom eldönteni mit szeretnék, próbálom aszerint eldönteni, hogy később melyikkel találnék majd könnyebben állást magamnak. Attól is tartok, hogy ha elmennék erre az infó szakra nagy hátrányban lennék azért, mert a gimnáziumban nem igazán foglakoztam emelt szinten se a matekkal, sem az informatikával.Viszont érzek magamban annyi szorgalmat, hogy megtanuljam ezeket. Szerintetek?

2013. júl. 2. 19:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Igazgatásszervező.Ha nincs ismeretséged akkor halott ügy.

Gazdinfo:csak az alaptudást adja meg.Ha nem tudsz programozni,nem látod át a vállalati rendszereket,nem tudsz rendszerelvűen gondolkozni,és nem megy a matek,akkor felejtsd el.Kb. ua mint pl. bme-ik csak sokkal egyszerűbb,bár ez a szak még ér valamit a bce-en,az összes többi egy f0s.

Jobban jársz egy ttk-val vagy tanulj inkább nyelveket.Pár év és mérnökökön kívül úgyse fog kelleni semmilyen gazdasági ember.Ha gazdinfora mégy,akkor nem árt tisztában lenni a vállalatirányítási rendszerekkel,mert többnyire ebben van hely(SAP,MS PROJECT,MINERVA ENTERPRISE,stb.)...Pl.:sap tanácsadó...És jó ha értesz a unix alapú rendszerekhez is...

2013. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Rendben, hogy csak az alapokat adja meg, de gondolom ha egyetemre járok, csak belejön az ember, szorgalmas típus vagyok, bár tudom hogy ez nem mindig elég. Inkább a gazd.infó felé hajlok, abban még látok valami jövőképet...
2013. júl. 2. 20:16
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Gazdinfót ajánlom (de az SZTE-n, ne BGF-re). Azért ér valamit a szak, mert elég nagy része informatika (programozás). Utána eltudsz helyezkedni programozóként.
2013. júl. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igazából a Corvinuson néztem ezt a szakot, vagy esetleg Debrecenben, Szegeden, ezekről tudtok infókat adni nekem?
2013. júl. 2. 20:40
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szte vagy bce.1. évben kipróbálod,ha nem jön be akkor lelépsz máshova.Ennyi.Sok sikert!
2013. júl. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerintem is gazdinfóra fogok jelentkezni :) Azért ha még valakinek van hozzáfűznivalója, akkor nyugodtan!
2013. júl. 2. 20:59
 7/14 anonim ***** válasza:

bgf gazdinfóra járok, 2012-ben kezdtem. teljesen meg vagyok vele elégedve, nem érettségiztem infóból így eleinte nehéz volt, de tudtam magamról, hogy érdekel a dolog, utánaolvastam a dolgoknak és belejöttem mindenbe. vannak bukó tárgyak főleg a matek, de statisztika számvitel stb se sikerül mindenkinek. programozás csak 3. félévtől van így van időd azt bepótolni (mondjuk nem tudom többi suliban mikortól van)

bce gazdinfóról én azt hallottam, hogy ha bekerültél szinte lehetetlen kibukni annyira lazára veszik az egészet, és ez szerintem nem feltétlen jó (ez nem feltételen igaz, csak pletykaként hallottam)


és egy korábbi hozzászólónak: nem tudom idén eltörölték e, vagy jövőre eltörlik e, de a 2012-es hallgatói szerződésben még az áll, hogy ha idő előtt elhagyja valaki az elkezdett szakot, akkor vissza kell fizetni a tandíjat (vagy a tandíjak felét ezt most nem tudom pontosan), szóval nem úgy van az, hogy csak úgy otthagyod büntetlenül az elkezdett szakot

2013. júl. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Államin van 12 féléved,az ott költöd el ahol akarod...

Kezded bce,nem jön be,foly köv. bgf,ami szerintem csak szívás,folyt köv. valahol máshol,esetleg más szakon...Ha ezt tudtam volna anno én se tanulok ott ahol voltam...tény,hogy minden félév után adóznod kell majd a kormánynak vagy fizetsz ha lelépsz külföldre,az évek dupláját,de lehet mostmár megegyeztek és csak a képzési időt...és van egy limit,hogy el kell végezni időre...

2013. júl. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A nemzetközi igazgatást csak akkor vállald, ha el tudod kötelezni magad a közszolgálat, az államigazgatás mellett. Ezzel a diplomával a magánszférában semmi esélyed sincs elhelyezkedni.
2013. júl. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

tuzolto0000: azt tudom, hogy ott töltöd el ahol akarod, de ha elkezdtél egy szakot és félbehagyod, nem fejezed be, akkor fizetned kell


"A Hivatal az állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzés befejezésének, vagy ha az állami (rész)ösztöndíjas hallgató az adott képzést nem fejezi be, a hallgatói jogviszony megszűnésének időpontjától számított hatvan napon belül közli a volt állami (rész)ösztöndíjas hallgatóval az adott képzésen általa igénybe vett állami ösztöndíj teljes összegét. A képzés befejezésének időpontja az adott képzésben a végbizonyítvány kiállításának napja." 2012-es szerződésből van


mondjuk hallottam olyat, hogy ezen változtatni fognak, de nem tudom mikor, és milyen mértékben

2013. júl. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!