Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BA-diploma után Orvosi -mennyi...

BA-diploma után Orvosi -mennyire őrültség?

Figyelt kérdés
Megszerzem jövőre a BA-diplomámat, de már megváltozott az érdeklődési köröm, nem szeretnék már azzal foglalkozni, ami miatt elvégeztem, ill. csak részben. Az orvosi annál jobban érdekelne, de 22 lennék mire elkezdhetem... Szerintem megvan az elhivatottság, viszont úgy gondolom, a hatodév már fizetősön lenne, anyagi hátterem nem jó.... 28 évesen végeznék, addig szerintem harmadév után már tudnék vállalni munkát (pl. nyelvtanítás/fordítás), és akkor azt a 2 félévet valahogy kifizetném. Mit javasoltok? Elvetemült ötlet?

2013. júl. 3. 11:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Mijaza BA-diploma? Amúgy ahhoz, hogy orvos legyél rengeteg idő kell, csak akkor csináld ha tényleg nagyon-nagyon akarod.
2013. júl. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
A korod miatt nyugodtan kezed el ha felvesznek. Képzeld azt hogy ha valaki eleve 7 évesen ment iskolába és 5 osztályos gimibe érettségizett ez már eleve 20 évesen tudja kezdeni az egyetemet..ha még elsőre fel sem veszik csak másodjára akkor már ne is legyenek vágyai mert "öreg" hozzá?
2013. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Nem az, ha most találsz rá a hivatásodra, akkor most kell tenni. Albert Schweitzer életét ajánlom, olvasd el. (Nekem nagy példaképem, ha csüggedek, erőt ad a rá emlékezés)

"1905–ben, 30 évesen orvosi tanulmányokat kezdett Lüttichben (Liège) a párizsi evengélikus misszió önkéntes orvosokat kereső felhívására. A kormány külön engedélyével tudta ezt csak megtenni, mert már a strassburgi egyetem docense volt. 1912-ben avatták orvossá. 1913-ban írta meg orvosdoktori disszertációját. 38 évesen és három diplomával a tarsolyában indult el Afrikába."

[link]

ezt is érdemes:

[link]

2013. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! A BA-diploma az egy három éves képzésben megszerzett alapdiploma, humán területen (Bachelor of Arts).
2013. júl. 3. 12:14
 5/28 anonim ***** válasza:
A BA-t koltsegesen szerezted? Tehat a 12 feleved megvan? Vagy, hogy jott ki neked ez a 2 felev fizetos? 2 felev, addigra siman lehet 2 millio forint is, ami orvosi eseten kulfoldon lazan megterul, csak tudd kifizetni. Forditasbol/tanitasbol ennyit nem fogsz osszeszedni, ugy, hogy mellette ezerrel kell tanulnod. Ha tenyleg nagyon elhivatott vagy es erzel magadban affinitast a termesszettudomanyokhoz, akkor vagj bele (a koroddal nincs semmi gond), de szerintem mar most kezdj el gyujteni, mert sajnos nem lesz olcsi mulatsag.
2013. júl. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Utolsó éven szeretném átkérni magam költségtérítésesre(nem tudom lehet-e ilyet), ergo 4 félévet használtam el eddig. úgy tudom, hogy csak az azonos képzési szintben megszerzett diploma esetén lenne az, hogy rögtön csak fizetősön kezdhetem el.
2013. júl. 3. 12:29
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Hiába kéred át magad... Ha megvan a diplomád a következő már fizetős lenne... És az orvosi 1 millió félévenként. Plusz az egyéb eszközök. Valamint a csúszást is számold bele.
2013. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
csak akkor lenne fizetős, ha újra alapképzében (BA, Bsc)szeretnék résztvenni. Az orvosi osztatlan mesterképzés, ezért nem számít, hogy már van diplomája az embernek. Ha valaki ezt cáfolni tudja, kérem mindenképpen írjon, én így értelmeztem a szabályzatot. Ellenkező esetben nem tudom elkezdeni nyilván.
2013. júl. 3. 12:36
 9/28 A kérdező kommentje:
a KÉPZÉSI SZINT nem ugyanaz, ezt hozzátenném mégegyszer
2013. júl. 3. 12:38
 10/28 anonim ***** válasza:
Inkább érdeklődj utána valami hivatalos fórumon, mert én is csak azt tudom mondani, hogy csak az első diplomát fizeti az állam, az pedig neked már megvan (lesz).
2013. júl. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!