Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BA-diploma után Orvosi -mennyi...

BA-diploma után Orvosi -mennyire őrültség?

Figyelt kérdés
Megszerzem jövőre a BA-diplomámat, de már megváltozott az érdeklődési köröm, nem szeretnék már azzal foglalkozni, ami miatt elvégeztem, ill. csak részben. Az orvosi annál jobban érdekelne, de 22 lennék mire elkezdhetem... Szerintem megvan az elhivatottság, viszont úgy gondolom, a hatodév már fizetősön lenne, anyagi hátterem nem jó.... 28 évesen végeznék, addig szerintem harmadév után már tudnék vállalni munkát (pl. nyelvtanítás/fordítás), és akkor azt a 2 félévet valahogy kifizetném. Mit javasoltok? Elvetemült ötlet?

2013. júl. 3. 11:55
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"azért ha az ember normálisan tanul, akkor nem bukik meg..."


Ez nem igaz. Nekem 4 év alatt, két B vizsgám volt, de azt kell, hogy mondjam nagyon sokszor csak a szerencse számít.

2013. júl. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Akkor biztos csak ennyire nagyon szerencsés vagyok. 4 év alatt 1 UV-m volt, az is a saját hibámból. Elrontottam a vizsgát és kész. Aztán elmentem újra, és kijavítottam 4-esre. Ennyi. Érdekes módon, azok az ismerőseim, akik normálisan tanulnak, vhogy még sosem csúsztak.

Aki csúszott, az is azért, mert kb. idegösszeroppanást kapott, pedig jó jegyei voltak.


Nekem az a véleményem, hogy könnyű a tanárra fogni...lényegesen könnyebb azt mondani, hogy a tanár a hülye, mint beismerni, hogy nem tudtál vmit.

Igen, kaptam már "igazságtalan" jegyet. De nem úgy, hogy 5-ösre tudtam az anyagot, és meghúztak, hanem mondjuk kaptam egy 4-est az 5-ös helyett.


Nem mondom, hogy nem lehet kifogni, de azért ha az ember rendesen felkészül, jó eséllyel nem rúgják ki. De ha mégis, ott van másik két lehetőség is.

2013. júl. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Van aki azért csúszik orvosin, mert idegi problémái lesznek a tanulivalótól? :/ Mondjuk nem kéne csodálkoznom.
2013. júl. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Igen, van. Van, aki nem bírja a nyomást. Olyan ember meg szerintem nem sok van az orvosin, aki egyetlen egy vizsgája előtt se bőgött soha:DD
2013. júl. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Olyan ember meg szerintem nem sok van az orvosin, aki egyetlen egy vizsgája előtt se bőgött soha:DD"


Bőgés nem volt, hasmenés és öklendezés viszont igen.

2013. júl. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Akkor biztos fiú vagy:) A lányok általában bőgnek is a hányás és hasmenés mellett/helyett:D
2013. júl. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Hát én nem orvosira járok, de vizsgák előtt én is fokozottan járok wc-re kábelt fektetni... vagy is inkább ólmot önteni.
2013. júl. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Elkezdted vègül, kedves kérdező? :-)
2017. okt. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!