Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BA-diploma után Orvosi -mennyi...

BA-diploma után Orvosi -mennyire őrültség?

Figyelt kérdés
Megszerzem jövőre a BA-diplomámat, de már megváltozott az érdeklődési köröm, nem szeretnék már azzal foglalkozni, ami miatt elvégeztem, ill. csak részben. Az orvosi annál jobban érdekelne, de 22 lennék mire elkezdhetem... Szerintem megvan az elhivatottság, viszont úgy gondolom, a hatodév már fizetősön lenne, anyagi hátterem nem jó.... 28 évesen végeznék, addig szerintem harmadév után már tudnék vállalni munkát (pl. nyelvtanítás/fordítás), és akkor azt a 2 félévet valahogy kifizetném. Mit javasoltok? Elvetemült ötlet?

2013. júl. 3. 11:55
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
már rákérdeztem, csak még nem válaszoltak sajnos- mindenesetre szerintem nem reális, hiszen a 2 éves mesterképzéseket is államin folytathatják a már alapdiplomát szerzett hallgatók, ha felvételt nyernek. Az orvosi is mesterképzés,csak 6 éves, nem 2.
2013. júl. 3. 13:00
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ide másoltam neked a 2011. évi CCIV. azaz

a nemzeti felsőoktatásról1 szóló tv. idevágó hatályos szakaszait. (ezt az előttem szólóknak is figyelmébe ajánlom mert amiket írtak az az előző 2005-ös felsőoktatási tv szerint volt, most ez vonatkozik a diákokra)

Tehát a maradék féléveid felhasználása jelenleg nincs kötve semmihez, akár 2 alapszakot is végezhetsz egymás utána..vagy szerezhetsz 3 FSZ képzést, mert az is belefér a 12 félévbe, annyi a lényeg hogy a támogatható félévek számát nem létheted túl, de azon belül egy korlátozás van, hogy egy adott szak mintatantervi képzési idejét nem lépheted túl csak max 2 félévvel. Több korlátozás nincs, tehát egész nyugodtan mehetsz az orvosira.

Ami viszont nem egyértelmű hogy át tudod e kérni magad fizetőre, ugyanis ha teljesítetted a követelményeket akkor nem tesznek át, az hogy ez kérvénnyel az egyetem felé megoldható e..nos erre nincs jogszabály, csak egyéni elbírálási lehetőség az egyetemen belül.

47. § (1) Egy személy - felsőoktatási szakképzésben, alapképzésben és mesterképzésben összesen - tizenkét féléven át folytathat a felsőoktatásban tanulmányokat magyar állami ösztöndíjas képzésben (a továbbiakban: támogatási idő). A támogatási idő legfeljebb tizennégy félév, ha a hallgató osztatlan képzésben vesz részt és a képzési követelmények szerint a képzési idő meghaladja a tíz félévet.

(7) A magyar állami ösztöndíjjal támogatott képzésben való részvételt nem zárja ki a felsőoktatásban szerzett fokozat és szakképzettség megléte...

2013. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
67%

Utolsónak igaza van. Régebben volt az, hogy a 2. diploma mindenképpen fizetős. Most 12 félévet úgy használ fel az ember, ahogy akar.


Viszont azt azért vedd hozzá, hogy orvosi mellett nem fogsz tudni dolgozni. Hacsak nem találsz olyan munkát, ahol te osztod be az időd.

2013. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

"már rákérdeztem, csak még nem válaszoltak sajnos- mindenesetre szerintem nem reális, hiszen a 2 éves mesterképzéseket is államin folytathatják a már alapdiplomát szerzett hallgatók, ha felvételt nyernek. Az orvosi is mesterképzés,csak 6 éves, nem 2."


De az orvosi nem mesterképzés, nem egyből Msc-re jelentkezel. Amúgy meg ezzel durván túl fogod lépni a 12 félévedet és az orvosin nem olcsó mulatság egy félév.

2013. júl. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a beszélgetéseteket, de úgy tudom, hogy orvosin is 14 félévet használhat fel az illető. Kettő orvosin, állatorvosin "ajándék" csúszás esetére.
2013. júl. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ezzel nem lesz gond..pláne ha a mostani BA képzésen sikerül elérnie hogy utolsó 2 félévében költségtérítése legyen. Akkor ha orvosira felveszik lesz 10 támogatható féléve 2-őt kell csak fizetnie. Az mostani árakon kb. 2 millió Ft. Azt írta hogy anyagilag jól állnak, addig is tudnak félretenni erre a célra. Ez azért nem egy kifizethetetlen összeg, pláne hogy innentől 6 évig lehet erre a célra gyűjteni. Drukkolok a kérdezőnek mindenben.
2013. júl. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Utolso, azt irja a kerdezo anyagi hattere NEM jo. Ettol fuggetlen meg a 2 felevet valahogy kitudja hozni, de ha esetleg csuszik egy evet (ami lassuk be, az orvosin nem csoda, plane, ha meg dolgozgatni is akar mellette) akkor mar nagy baj van. En szurkolok neked kerdezo, de keszulj fel, minden kepzeletedet felulmuloan sokat kell tanulnod, hogy meg veletlen se csussz, es a diakhitelt is igenybe kell majd venned, mert 2 milliot nem fogsz tudni osszeszedni nyelvtudassal. Szerintem nezz bele par orvosis konyvbe, hogy meggyozodj rola, tudod ezt tanulni x even at, es ha nem csokken a lelkesedes a felveteliig (ami ha jol ertem meg fel ev), akkor jelentkezz. Orultsegnek egyebkent nem tartom, ahogy a kerdesben irod, csak a penzt kell valahonnan eloteremtened.
2013. júl. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, én orvosira járok és szeretném felhívni a figyelmedet néhány dologra. Most iszonyatosan kockázatos játékba akarsz kezdeni!

Az orvosi 6 év, az állam 14 félévet fizet. Tehát ha tényleg szabadon elhasználhatod az első diploma után maradt féléveidet, és tényleg átraknak fizetősre akkor, az orvosin egy évet kellene kiperkálnod. Ez kb. 1 millió lenne, mert az utolsó évben lehet kérni költségcsökkentést (Pécsen). VISZONT figyelmeztetlek az orvosi nem BTK. Itt bármikor megcsúszhatsz! Hiába tanulsz baromi sokat, SEMMI nem garantálja, hogy átmész egy vizsgán, szimplán azért, mert a tananyag túl nagy. A tárgyak pedig egymásra épülnek, általában ha egy tantárgy csúszik, akkor minden csúszik. Tehát baromi könnyen mennek a támogatott félévek errefelé. Orvosi mellett dolgozni pedig nagyon nehéz, és a tanulmányi eredmények rovására megy.

2013. júl. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Köszi mindenkinek! Remélem lesz ehhez elég bátorságom..
2013. júl. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kellene úgy beállítani, mintha vmi isteni csoda lenne 6 év alatt elvégezni az orvosit. Persze, sokan csúsznak, de azért ha az ember normálisan tanul, akkor nem bukik meg...


Viszont kockázatosnak tényleg kockázatos a hallgatói szerződés miatt. Mert ugye ha mégis csúszol, és úgy gondolod, hogy nem tudod kifizetni a féléveket, akkor ott se tudod hagyni, mivel akkor vissza kellene fizetni annak a felét, amit már az orvosin töltöttél.


Jól gondold meg:)

2013. júl. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!