Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik évben volt a legnehezeb...

Melyik évben volt a legnehezebb szerintetek az emelt biológia érettségi?

Figyelt kérdés
Tudom az hogy "nehéz" relatív hiszen ami az egyiknek könnyű az a másiknak nehéz és fordítva. De mégis kíváncsi vagyok a véleményetekre. Azért van szükségem erre, mert októberben szeretnék érettségizni bioszból és itthon, próbaérettségi-szerűen majd azt szeretném megoldani.Esetleg van valami tanulási tippetek? Van olyan ami rendszeresen előfordul érettségin, vagy amire különös figyelmet kéne fordítanom?

2013. júl. 3. 13:34
 1/5 eperke20 ***** válasza:
Csináld meg az összeset. Mindegyikben vannak könnyebb és nehezebb feladatok is. Meg tanulj meg minden elméletet. Amúgy én is ősszel megyek emelt bioszra.:D
2013. júl. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne egyet oldjál meg, hanem az összeset.
2013. júl. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2012 májusi elég nehéz volt. Bár ez a nehéz relatív, mindenkinek az az érettségi a nehéz, amiben olyan témakörök vannak többségben, amiket nem szeret és/vagy nem annyira tud. Nekem ez az ökológia volt, ezért is mondom a tavalyit. Az idei és a 2012 októberi nem volt olyan nehéz.
2013. júl. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 2000 előtti érettségik. Na azok nagyon nehezek voltak. Igaz akkor nem volt emelt, meg közép, mindenki egyformát írt, de van olyan, amelyikre azt mondom, hogy simán nehezebb, mint bármelyik mostani emelt érettségi.
2013. júl. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a következő a legjobb tanulási módszer:

Beosztod, hogy melyik tananyagot mikor tanulod. Például én minden hétre beosztottam a tanulnivalót/ átnéznivalót január elejétől május elejéig. A legfontosabb, hogy legyen pihenő-hét is, mert úgy könnyebb egy kicsit. :)

Én mindegyik anyagról írtam vázlatot, meg a tanórai vázlatok is segítettek.

Szerintem a gyakorlás is nagyon fontos, én minden témakör után gyakoroltam feladatgyűjteményekből...

A tanáraim is mindig azt mondták, hogy az utolsó időszakban már csak feladatsorokat oldjak, s ne témakörönkénti feladatokat, mert az úgy sokkal hatékonyabb. Nekem az is bejött, hogy magasabb szinten tanultam a dolgokat: emelt érettségim volt, de a tanáraim különböző egyetemi dolgokat másolgattak meg küldözgettek nekem, így volt miből "felejteni", és mégis többet tudtam, mint a többiek :)


Természetesen mondjuk emelt érettségin mindent kell tudni, ami a könyvekben van, közép szintre meg az oktatási hivatal honlapján fent van a követelmény.

Ezek a joker-témák, szinte alig van olyan év, amikor nem jönnek elő írásbelin vagy szóbelin:

- növények szaporodása, kettős megtermékenyítés, nemzedékváltakozás

- fotoszintézis

- fehérjeszintézis

- biológiai oxidáció

- etológiai kísérletek (ez az idén is volt az írásbelin)

És még van pár olyan téma azért, ami elég gyakori...


Remélem tudtam segíteni :)

2013. júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!