Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen könyveket ajánlotok...

Milyen könyveket ajánlotok biológia érettségire?

Figyelt kérdés

Legfőbb szempont, hogy emelt szintre készítsen fel és, hogy kizárólag az anyag legyen, benne és kiegészítő információk. Illetve, hogy tematikusan legyenek szétosztva a tudnivalók, ne úgy, hogy 30 oldallal később még pár információt elárul arról, amit már sokkal előbb tárgyalt. És jó lenne, ha nem lennének a mondatok csűrve, csavarva, egzotikus kötőszavakkal, mert nem tankönyvbe valónak tartom. És ne legyenek csupán a tankönyv vastagítás céljából háromszor leírva más szavakkal ugyanazok az információk. Létezik ilyen könyv? Nekem Szerényi érettségi felkészítős könyve nagyon bevált, de sajnos annak csak később venném hasznát, mert - ahogy a bevezetésben is le van írva - csak azt tárgyalja részletesen, amit az iskolai könyvek csak megemlítenek.


A mozaikos könyveket szeretem, de a biológiakönyv szerintem nagyon kezelhetetlen, jelenleg abból próbálok tanulni, mert sokan ajánlották de ha valakinek van jobb ötlete, tapasztalata más könyvekkel, annak nagyon örülnék.

Ha a kilencedikes (Élőlények teste,életműködése és környezete) könyvet végigveszem, akkor melyik tizedikes könyv következik? (élőlények változatossága vagy az ember működése, öröklődés alapjai?) És ha az embereset végigvettem, akkor a tizenegyedikesben (sejt és az ember biológiája) mennyi lesz a már megismert információ? A tizenkettedikes (életközösségek biológiája, az evolúció és az öröklődés) teljesen új anyag, vagy csak ki akartak adni még egy könyvet feleslegesen?


...


Előre is köszönöm. :D



2013. jún. 28. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Panemsulis :) pont olyan, amilyet keresel! Mozaikosból ne a 9-est tanuld, hanem a 10-est (élőlények változatossága), majd a 11-est (sejtbiológia és ember) és 12-est (genetika és ökológia). Ez az alapsorrend, az a 9-es nem tudom mi, de csak bekavar.
2013. jún. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Panemslis az etalon, amellett nagyon hasznos kiegészítőnek a műszaki kiadó emelt szintű sorozata.

[link]

ennek a szériának a kötetei.

2013. jún. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: Így kezdtem neki, és nagyon nem tetszett a tizedikes. Főleg az első témakör. Össze-vissza volt minden. Szóval szerintem hanyagolni fogom.


Megnézem amit ajánlottatok, és ha tetszik holnap meg is veszem. A Műszaki kiadóval is szerencsét próbálok majd.


Nagyon köszönöm!

2013. jún. 28. 19:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Dr. Berend Mihály könyvei:

I. Növénytan; II. Állattan, ökológia; III. A sejtbiológia, az állati és emberi szövetek, szaporodás és egyedfejlődés, öröklődés és változékonyság; IV. Az emberi szervezet, önszabályozás, az állatok viselkedése, populációgenetika és evolúció, biotechnológia.

Ezek kifejezetten emelt szintű könyvek!!!

2013. jún. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 eperke20 ***** válasza:
Panemsulis. Én is abból tanulok. :D
2013. júl. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!