Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek? Orvos, vagy pszicho...

Mi legyek? Orvos, vagy pszichológus?

Figyelt kérdés

Mindig is orvos szerettem volna lenni, amióta az eszemet tudom. Hosszú távon soha nem is érdekelt semmi más, mint szakma, ráadásul nagyon szeretem a kémiát és a (ember)biológiát.

A gond ott van, hogy most gondoltam csak bele, hogy tulajdonképpen mit is akarok én? Mert ahhoz, hogy felvegyenek állami támogatottként, horribilis pontszámot kell elérni érettségin, ráadásul biológiából emelt szinten kéne vizsgáznom, minimum 5ösre. És még ha valahogy sikerül is a dolog, és felvesznek, rengeteget kéne tanulnom, hogy ki ne tegyenek az állami támogatottak közül (merthogy szemeszterenként 1,5 millió forintot sehogy sem tudnék kifizetni:S:S), és nem mellesleg tanulhatnék kb 30 éves koromig.

Épp ezek miatt gondoltam inkább arra, hogy pszichológiára megyek, oda talán kicsit könnyebb lenne bekerülni, és még ha nekem kéne is fizetnem, az a kb 160-180 ezer forint lényegesen kevesebb, mint a 1,5 millió. Meg hát tulajdonképpen a pszichológia is érdekel. Szeretek mások lelki bajain segíteni, szeretem, ha az emberek elmondják nekem a gondjaikat, segíteni nekik, és soha nem élek vele vissza. Meg alapból szeretem tanulmányozni a pszichológiát, érdekel. De a szívem legfőképp akkor is az orvosi felé húz:S Rám jellemző módon mindig az kell, ami számomra jóformán elérhetetlenxD Mit tegyek? Ja, és a legszebb, hogy idén kirúgtak egy csomó tanárt, akiknek a helyére ilyen most végzett, tök amatőröket vettek fel, úgyhogy a biológiát meg a kémiát ilyen katasztrofális szinten nyomjuk... Most próbálok átmenni másik gimibe, de mi van ha nem vesznek fel?:\'( Teljesen kész vagyok!


2009. okt. 16. 16:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Am most 10.-es vagyok és lány.
2009. okt. 16. 16:17
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Mit tegyél?Tanulj mint az őrült,aztán majd jelöld be első 4 helyre (asszem ennyi orvosi egyetem van) az orvosikat,aztán meg következő helyekre a pszichó egyetemeket.Aztán valamelyikre csak felvesznek.Ahhoz,h orvos legyél,tényleg sokat kell tanulnod,mert emberi életek fognak múlni rajtad.És a tanulást már gimnáziumban el kell kezdened.Aztán ha felvesznek orvosira,és első félévben rájössz,h túl sokat kellene tanulni (áttesznek költségesre),még akkoris átíratkozhatsz pszichológiára.(Egyébként csak egy ötlet,h pl ha gyógypedagógiára mész,akkoris foglalkozhatsz beteg emberekkel,tanulhatsz pszichológiát,anatómiát,stb.Na mind1,csak egy ötlet volt,hátha érdekel:)És oda csak 405 pont kellett most legutóbb)Sok sikert!:)
2009. okt. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%

Először igen csúnyát írtam be, mert kiborított a kérdésed. Tehát, akkor most barokkos körmondatokban.

Az orvosira ne jelentkezz azért, mert "kiskorom óta" meg "élek-halok a bioszért", mert első körben fognak kivágni. Nálunk a legtöbb ilyen lány fél év után rájött, hogy inkább elmegy biológusnak/anyának/bölcsésznek, mert nem ez a nekik való. És miért? Mert nem voltak tisztában önnön adottságaikkal, ugyanúgy, mint te.

Gondold át az életed, van-e kedved/időd/energiád 6 (+/- N) évre, hogy orvosizgass, és aztán jelöld be az egyetemet. Ha nincs, menj tömegképződni pszichóra. (egy medikus)

2009. okt. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Keress valami ritka szakmát! Ötletem persze most nincs...

Nem vagyok ezeken a területeken most nagyon képben..

2009. okt. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%

sztem egyikre se

neked a megfelelő szak a politológia lenne ahogy kielemeztem a kérdésedet

(egy pszichológus)

2009. okt. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegy melyiket választod, mindegyik csak egy szakma amit bárki meg tud tanulni ha akar. De inkább orvosi. Mit csinálnál egy pszichológia diplomával?
2009. okt. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosira biosz kémia fizika kell a pszichológusira pedig magyar biosz. Nem sokkal kevesebb pontszám kell oda sem, és ott is rengeteget kell tanulni, plusz mégtöbbet olvasni.

Én pont fordítva vagyok, egészen kicsi korom óta pszichológus szerettem volna lenni, aztán mégis orvos leszek. Amúgy lehetnél még pszichiáter is. Az kettő az egyben.:)

Azzal nincsen semmi baj, hogy alacsony színvonal, könnyebb lesz az érettségi. Egyetemen úgyis mást tanulsz...

2009. okt. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Húú de nagyon jóarcok vagytok... Amúgy kedves 2. válaszoló. Azt, hogy "kiskorom óta orvos akarok lenni" nem azért írtam, mert annyira bejön a fehér köpeny, meg a dr. státusz amit a nevem elé írhatnék, és még csak azért sem, mert Jóban, rosszbanon meg Dr House-on szocializálódtam. Engem tényleg nagyon érdekel az egész, az, hogy mekkora felelősség hárul rájuk, és hogy az embereken segítenek. Tisztában vagyok vele, hogy hogy ha emellett döntenék, az elkövetkezendő jópár évemet kőkemény tanulással kéne eltöltenem , és hogy piszok nehéz lenne,szóval nem áltatom magam.

Drága 4. válaszoló, nagyon kedves vagy, hogy itt ingyen és bérmentve kezded kielemezni a kérdésemet, de hidd el, ha a politológia lenne az egyetlen szak, amire jelentkezhetnék, akkor is messziről elkerülném. Úgyhogy sikerült beletrafálnod:)

2009. okt. 16. 20:00
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kedvesnek tűnsz. Kevés a kedves orvos, mert szinte mind nagyképű lesz. Tudod mit, küzdj a céljaidért! Vedd elő a biosz könyvet, nyalj be mindent, amit lehet. Tölts érettségi feladatsorokat. Magyaráztasd el a kémiát, ha nem érted. Ez egy jó kihívás, tegyél meg mindent, hogy felvegyenek. Az életben mindig küzdeni kell a céljaidért...
2009. okt. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Először igen csúnyát írtam be, mert kiborított a 2. válaszoló válasza. Tehát, akkor most barokkos körmondatokban.

Én is olyan vagyok, aki "kiskora óta" (fog)orvos akart lenni, és "él-hal a bioszért".

Nekem minden vizsgám sikerült, még a veszély sem fenyegetett sosem, hogy átkerüljek költségtérítésesre, pedig elsőre nem vettek fel, sőt másodjára sem. Nekem is sokan mondták, hogy hagyjam rá, úgysem fogom bírni, ott fogom hagyni, de nekem egy pillanatra sem fordult meg a fejemben, hogy azért, mert nem sikerült elsőre, majd másodjára, ezért feladjam. Voltak nehéz vizsgák, de tudtam, hogy úgyis megcsinálom.

Aki 6 hónap után otthagyja az egyetemet, talán mégsem akar igazán orvos lenni...



Szóval ne problémázz, jelentkezz az orvosira, ha felvesznek - és igazán akarod - , úgyis végigcsinálod. Ha meg közben rájössz, hogy mégsem, akkor meg jelentkezel pszichológiára. De nehogy ne add be a jelentkezésed csak azért, mert megijedsz! Egész életedben bánnád, hogy nem próbáltad meg. A kezdő tanárokból adódó problémákon meg lehet segíteni magántanárral. Még bőven van időd. (egy rezidens)

2009. okt. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!