Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki nemzetközi tanulmányok...

Aki nemzetközi tanulmányok szakon végez és végzettségének megfelelően helyezkedik el, ő közszférában dolgozónak számít?

Figyelt kérdés

2013. júl. 4. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ez attól függ, hogy pontosan hol és milyen pozícióban helyezkedik el :).
2013. júl. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
diplomata? nagykovet?
2013. júl. 10. 00:22
 3/8 anonim ***** válasza:
csak nagyon kevesek, tapasztalatból mondom én is ott tanultam. kb 5% megy EU-hoz közintézményekbe vagy politikus lehet és sikeres, a többiek alkalmi munkák, munkanélküliség vagy valami egészen más, egyszerűen elvégezhető (mert a szak nem ad semmi konkrét hasznosítható tudást) kulimunkát végez.
2013. júl. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
es ezzel mennyire konnyu pl. egy onkormanyzatnal elhelyezkedni? ilyen kis aktakukac modra gondolok..
2013. júl. 31. 20:09
 5/8 anonim ***** válasza:
önkoris aktakukacoknak minimálbérre ott vannak a igazgatás szervezőit végzettek meg a közszolgálati egyetemet végzettek, így ők elsőbbségben vannak, de elméletben egy corvinusos Nemzetközi tanulmányok szakosnak is lehet esélye DE BARÁTOM ÉN AZT JAVASLOM végezz el corvinuson egy g vagy k-karos cuccot, tényleg jobban jársz vele egy nemzetközi gazdálkodás alapszak hasznosítható tudás tekintetében összehasonlíthatatlanul többet ér és azzal normális munkát is találsz.
2013. aug. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a győri Széchenyi Egyetemen fogom most kezdeni a nemzetközi tanulmányokat.. akkor ezek szerint nem fogok vele semmire sem menni?
2013. aug. 11. 12:58
 7/8 anonim ***** válasza:
nem tudhatok mindent és nem szeretném elvenni semmitől sem a kedved, mert ha ez érdekel és más nem, ez megy és más nem, és ezt viszont szívvel lélekkel csinálod, akkor ha megtanulsz sok nyelvet és magas szinten beszélsz mondjuk angolul, németül, franciául, stb... meg vmi kis nyelven és külföldön vagy az EUban töltesz pár félévet, külügyminisztériumba vagy az EUba mész szakmai gyakorlatra, jó kapcsolatokat építesz ki, tanulmányi versenyekre mész TDK-ra például, akkor igenis mehetsz ezzel is valamire. Csak akkor hajrá és nagyon jól csináld, én csak azt mondom, hogy egy közgazdász vagy egy műszaki vagy orvosi, informatikus stb végzettséggel szerintem könnyebben jutnál egyről a kettőre, a könnyebb szón a hangsúly mert ezzel a nemzetközi tanulmányokkal sem lehetetlen, csak nehezebb, de nem lehetetlen, remélem sikerül azért és sok sikert az egyetemhez!
2013. aug. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a jókívánságokat így megkésve is!

közgazdászból viszont szerintem már sok van.. viszont az olaszt imádom! :D.

2013. szept. 23. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!