Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek lenne esélye a...

Szerintetek lenne esélye a barátnőmnek ezen a pályán? Jogosan nem támogatják csak hobbi szinten a szülei ezt?

Figyelt kérdés

A barátnőm nagyon jól fotózik, viszont ő ilyen pályán szeretne tovább tanulni, ha befejeztük a gimit, mert szerinte ez az egyetlen dolog a zenehallgatáson kívül amit szeret csinálni. Őszintén szólva ebben teljesen igazat adok neki, és nagyon tehetséges szerintem. A szülei viszont nagyon erőltetik, hogy más pályát válasszon (lehetőleg jogot), amit valószínűleg utálni fog, és még van négy évünk addig, de érdekelne mások véleménye ebben a témában. Az anyukája folyton azzal bizonygatja az állítását, hogy van pár hobbifotós ismerőse akik nem bánják, hogy csak hobbi szinte fotóznak. Ráadásul itt ahol él, amire kijárná az egyetemet, pont kiöregedne a szakmájából az itteni fotós, tehát még jól is járna...

A képeit itt megnézhetitek: [link]

14/L



2013. júl. 4. 22:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az lemaradt a leírásból, hogy úgy hobbi szinten csak, hogy mostis az anyukája intézett neki két fotózást ((két ismerősét), mert ők is érdeklődtek a képek miatt, és akkor beajánlotta nekik a barátnőmet, aminek ő persze nagyon örül. És nagyon büszkék is, hogy ilyen jó képeket készít, és van érzéke hozzá. De ha mindezt megértik és belátják, akkor miért erőltetik, hogy más szakmában gondolkozzon?
2013. júl. 4. 22:26
 2/13 anonim ***** válasza:

Nos, megnéztem a képeit. Nem mondom, hogy értek a művészethez, de azért konyítok hozzá.

Hobbiszinten ezek a képek jók. De egy jó fényképező, autofókusz és makro, és meg is vannak azoknak a képeknek a 90 %-a, amelyeket ő készít.

Ez hosszútávon nem elég. A fotózáshoz ötletek kellenek, kreativitás, koncepciók. Ha nem egy OKJ-s fotós szakmára akar menni, hanem komolyabb egyetemre, mint a MOME, ahhoz ez édeskevés. Onnan nála 10x, sőt 100x jobb fotósokat rúgnak ki.

S teljes mértékben érthetőek a szülei, mert ahhoz a fotózás nem elég, hogy megéljen. Ha művészi fotókat akar készíteni, akkor azok csak egy nagyon kevés réteghez fognak eljutni, és nem tud belőle profitálni. Ha meg viszont profitálni is akar belőle, akkor egy jó felszerelés, több objektív és persze egy komoly gép kell hozzá, amelynek az értéke kb. 1 millió forintra rúg. Arról nem is beszélve, hogy koncertfotókból, ilyenekből tudna csak hasznot húzni, akkor meg viszont fel kell adnia azt a művészi vonalat, amelyet - eredetileg szerintem - a fotózásnak képviselnie kellene. Remélem érted, hogy mit mondok. Egyébként nem szoktam ilyen kedves lenni a wannabe fotósokkal, csupán azért, mert egy jó géppel mindenki tud érvényesülni és készíteni egy XY Photography oldalt face-re. De ez nem művészet és ez nem tesz valakit fotóssá tenni.

Természetesen ha évek múlva is ezt akarja (ahogy írtad 4 évetek van még a pályaválasztásig, ez nagyon sok idő), akkor csinálja, de akkor is számolnia kell a fentebb említett rizikókkal.

2013. júl. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
0%
Tényleg ügyes és tehetséges, de iszonyat nehéz ma ebből megélni, sok más szakma is van. Mondjuk a jogból semmivel sem könnyebb :-), így nem tudok igazságot tenni. Szerintem csinálja a fotózást, kérjen pénzt azért, amivel foglalkozik és ha elkezdenek tartósan fizetni is érte, akkor menjen tovább a fotós pályán, nála gyengébb fotósok is megélnek.
2013. júl. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem tetszenek a képei. :) Nem szerencsés ráerőltetni vkire egy olyan szakmát, amit nem szeret. A fotózás nagyon jó időtöltésnek, vannak is fotográfus okj-k és felsőfokú szakképesítések is fotósoknak. Én azt javaslom, hogy a barátnőd végezzen egy fotográfus okj-t, utána pedig vmilyen másik képzést, hogy legyen B terve is.
2013. júl. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a véleményeket:) Azt hiszem megfogom mutatni a barátnőmnek:) Talán számára a legtetszőbb válasz az lesz amit a kedves utolsó válaszoló írt:D És valószínű a jövőre nézve az lesz amit megfogad ha addig nem un bele:)
2013. júl. 4. 23:09
 6/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem vettem észre, hogy azóta érkezett válasz, szóval akkor az utolsó előtti válaszra kell érteni amit előbb írtam:)
2013. júl. 4. 23:11
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát nyilván az lesz a legtetszőbb, amelyik csak pozitívat ír. :D

Attól függetlenül meg kell azt is fontolni, amit mások írtak és ami nem feltétlenül pozitív.

2013. júl. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Habár én nagyon úgy vagyok vele, hogy sosem azt szabad nézni, hogy az elhelyezkedési lehetőség és a pénz motiválja az embert a szakmájában, hanem annak szeretete, viszont ebben a témában szembe kell mennem önmagammal. Ugyanis - ahogy első is írja - én is azt látom, hogy minden harmadik iskoláslány, akinek a kezébe egy felső-középkategóriás gép kerül, rögtön fotóművésznek gondolja magát. Tényleg nem leszólni akarom a barátnődet, mert a képei szépek, viszont egyet sem láttam köztük, ami valami kevésbé hétköznapit mutatna. Erre rengeteg ember képes, és ismétlem, nem bunkóságból mondom ezt.


Az én javaslatom új utak, akár más művészeti ágak felfedezése. A fotózást szabadidőben is lehet gyakorolni, sőt pár ismerősöm főállás mellett egész jó kis keresetet szed be abból, hogy rendezvényeket, esküvőket fotóz. De kizárólag ebből egyikük se tudna megélni.

2013. júl. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A barátnőd szüleinek van igaza. (Tényleg szép és jó képeket készít a barátnőd nem arról van szó.)

Művészeti pályára iszonyú túljelentkezés van, ahhoz hogy valaki bekerüljön tényleg nagyon tehetségesnek kell lenni. Eleve itt van egy nagy rosta. Az a néhány ember tényleg csak néhány, aki bekerül művészeti egyetemre is tovább szelektálódik, azoknak is csak egy nagyon ki része fog tudni megélni a képeiből. Némi túlzással annyi esélye van valakinek ebből megélni, mint a lottón nyerni. Ezért természetes hogy szeretnének egy normális foglalkozást a lányuknak a szülők és valamerre terelik tanulás terén. Az is klassz hogy hobbi szinten támogatják, mert ha tényleg tehetséges és ő az a kiugró fotós aki ebből fog élni akkor úgy is felfedezik ha éppen jogász vagy jogot hallgat.

2013. júl. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Persze, teljesen jogos amit a megint utolsó válaszoló írt:) És tényleg ez lenne a legésszerűbb megoldás, hogy esetleg mellékállásban...:)

Egyébként talán ezek itt egy kicsit más irányú képek: [link] Mondhatni "művészibbek":)

Meg most így, hogy leírtátok a véleményeiteket, majd megmutatom neki, és remélhetőleg rájön, hogy az anyuája mindig jogosan mondja amit, mond, csak nem fejti ki, hogy miért az az álláspontja, ami:)

2013. júl. 4. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!