Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, ha a lányomnak ez a...

Normális, ha a lányomnak ez a "hobbija"?

Figyelt kérdés
Tizenhat éves lesz a nyáron, most elsős gimnazista. Nincs vele semmi baj, van egy-két barátja is, de megrögzötten imádja a sorozat- és bérgyilkosokat, amikor véletlenül összekeverem a kettőt, azonnal helyesbít: nem anya, az nem úgy van, a kettő nem ugyanaz. A barátai nem félnek tőle, de beszéltem velük (az egyikükkel elég jóban vagyok, az egyik munkatársam kislánya), és ijesztőnek tartják, mennyire bele tudja magát élni a dolgok részletezésébe. Ki kiket ölt meg, miért, hol, satöbbi... Lehet vele beszélni, de mindig ugyanaz a válasz: ez nekem olyan, mint másnak a foci. Szeretem és kész. Nem lehetnek ebből később problémák? Szülők, mit szóltok hozzá?

2013. febr. 22. 21:26
 1/10 anonim válasza:
88%
Ez mért baj? Fura de hát Istenem, ilyenek az emberek. Nem kell úgy hozzáálni hogy ha egy kicsit is más valaki akkor az már nem normális. nincs teljesen normális! én például trófeát csináltam a barbie babájimból és lám-lám nem öltem meg senkit. Hagyd azt a kamaszt nyugodan filmet nézni ha ezt szereti.
2013. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Amíg más is érdekli, amíg kilehet ebböl a világból zökkenteni, addig nincs semmi gond, nézze csak.

De próbáld ki hogy amikor a film megy akkora szervezz valami szuper programot neki. pl moziba menjetek, vagy vacsorázni, vagy valamit amit amúgy nagyon kedvel. Ha szivesen elmegy nem lázadozik akkor nincs gond. De ha ez teljesen kiakassza akkor azért már elgondolkodtató, hogy beszélni kell, vele és ha nem megy szakembert felkeresni.

A másik amit még kipróbálhatsz, hogy a film kezdete elött 1 órával tudta nélkül lekapacsolod a bizotsítékot és jé elment a villany, biztos elromlott (mert a szomszédnak van villanya), próbálj mindent, de nem megy a vissza kapcsolás. Hogy ekkor mit fog szolni, kiakad-e , hogy nem látja stb... ha bele törödik akkor nincs gond. De ne pár perccel a kezdete elött kapcsold le mert azon tuti kiakad, legyen ideje megemészteni hogy kedvencét nem látja.

2013. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

van egy olyan honlap, ahol a leghíresebb sorozatgyilkosokkal készült interjúk vannak, meg leírások a tetteikről...

Engem is nagyon érdekelt egy időben. Tényleg érdekes, meg olyan hátborzongató.

Az emberek midnig is vonzódtak az olyasmihez, ami borzalmas (lásd: nyilvános kivégzések, gladiátor harcok, stb.)

Szerintem nincs benne furcsa, és nem kell aggódnod.


l/24

2013. febr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszként válaszolok ha nem baj.

Érdekesek ezek a dolgok és néha rám is rámjön és ezeket keresem, van egy-két "kedvencem" is a legnagyobbak közül. Valahogy gusztustalanul érdekes és izgalmas ez a világ, a pszichológia dolgokon gondolkozok el a legtöbbször,hogy mi visz rá valakit arra amit tesz.


(Az utolsó ötletét nem tartom működőképesnek, mert nekem egy áramszünetnél az az első,hogy megnézem a biztosítékot. De lehet csak én vagyok ilyen :) )

17/l

2013. febr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, de azt hiszem, történt egy kis félreértés:) nem filmet, vagy sorozatot néz, hanem olvas a híresebb, kevésbé híresebb sorozatgyilkosokról, mindenfélét, a legtöbbjüknek kívülről tudja az életrajzát. Csak arra gondoltam, hogy ez talán valami mániává nőheti ki magát, vagy rossz hatással lehet a természetére...
2013. febr. 22. 22:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Értettem mit akartál :)

De tényleg én nem látok benne semmi furát, az embert lenyűgözi a saját fajának kegyetlensége.

Én például nagyon jól szórakoztam a Zodiákus vagy Hasfelmetsző Jack "munkásságának" olvasása közben. Van bennük valami ördögi zsenialitás és a történetük olyan mint egy jó regény,ahogy játszi könnyedséggel átverik a rendőrséget.

Semmivel nem tartom rosszabbnak,mint ha valaki horror vagy vámpíros gyilkolászós regényeket olvas.

Persze egy másolós gyilkossal nem szívesen futnék össze a sötétben :)


4-es voltam

2013. febr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
26 évesen bennem még mindig meg van ennek a sötétebb oldalnak a "varázsa". Nem befolyásoló tényező az életemben, a kollégák pozitívan viszonyulnak hozzám(szeretnek:D), még ha néha az ilyen fajta témáimmal sokkolom is őket. Egy dolog, hogy érdekelnek ezek a dologk és nagyon más dolog az, hogy tennék is ilyet. Amúgy állatokat nem bántanék, a legtöbb sorozatgyilkos pedig ebben tűnt ki leginkább a többiek közül:).
2013. febr. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Erősítsd benne a nyomozás utáni vágyat, még jó szakemmber is lehet belőle :) nagyon fontos megkülönböztetni az agresszió utáni vágyat és a kíváncsiságot a bűnügyek után.
2013. febr. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Megnyugodtam :)
2013. febr. 23. 13:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelnek a sorozatgyilkosok, rengeteg ezzel kapcsolatos filmet nézek, és olvasok róluk. Ügyész szeretnék lenni, tehát a sorozatgyilkosok ellen szeretnék "harcolni" (:D), talán ezért akarom őket minél jobban megismerni.
2013. febr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!