Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az új felsőoktatási szabályozá...

Az új felsőoktatási szabályozás miért csak a gazdag és befolyásos fiataloknak kedvez?

Figyelt kérdés

Most értem én,hogy nem kell ennyi diplomás meg minden.

De pl. ismerek olyan gyereket, aki a 4 éves gimit 3 gimiben járta meg, és tele volt rendőrségi üggyel meg minden, meg bukdácsolt és az apukája révén már most tudja,hogy ő és a barátnője melyik szuperklassz egyetemen fog tanulni.

Nem vagyok rá irigy, félreértés ne essék, de sok nagyon tehetséges fiataltól hallom, hogy nem tudja mihez kezdjen, ha nem veszik fel ahová jelentkezett.

És itt gondolok arra is, például álláskeresésnél is ugyanez a helyzet, akár diplomás, akár szakmunkásképzőt végzettről legyen szó.


2013. júl. 5. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
mert olyan világban élünk, ahol MINDEN csak a gazdag és befolyásos embereknek kedvez.
2013. júl. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
És ez miért nekik kedvez? Attól, hogy neki elintézték a bejutást te is bejuthatsz tanulással... Mindegyik egyetemre be lehet kerülni szorgalommal, ergó egy putriban élő, szegény gyerek is bekerülhet.
2013. júl. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
A pénz nem helyettesíti a tudást. Az egyetemen is ugyanúgy kihullhat, mint bárki más. Pénzzel és befolyással legfeljebb át tudsz ugrani pár lépcsőfokot, könnyebben valósíthatod meg a céljaidat. Ha az illető, akiről beszélsz továbbra is egy tulok, akkor nem fog sokra menni a szülei eszével, max. ideig-óráig.
2013. júl. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A régi rendszerben is a gazdagabbak voltak előnyben, ha ez alatt a fizetősre való bekerülést érted..:)

De olyat se lehet állítani, hogy minden jómódú gyereket a szülei nyomnak be, mert semmi esze nincs.

Én tavaly érettségiztem, voltak osztálytársaim akik szerényebben éltek, de sokat tanultak és SIMÁN bekerültek államira és nem is olyan no name egyetemekre (Elte, Semmelweis, Corvinus..)

2013. júl. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha bukdácsolt, akkor nem is biztos, hogy lesz annyi pontja, hogy egyáltalán bárhova is bekerüljön... Ha meg mégis, akkor az egy dolog, hogy bekerül, de bent is kell maradni...
2013. júl. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!