Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnám az alábbi...

Hogyan tudnám az alábbi feltételek mellett folytatni a tanulmányaimat?

Figyelt kérdés

Nem sikerült az idei félévem, és az érdekelne, hogyan tudnék átjelentkezni Kommunikáció -és média szakra a pedagógiáról. A pontjaim még tavalyról mindkét szakra elég lett volna, csak aztán ezt választottam, de megbántam.

Milyen lehetőségeim vannak? Átjelentkezés kell különbözeti vizsgával? Vagy hogy?


A regisztrációs határidő az pedig Június 30, az ugye így már letelt. Kérhetek-e passzív félévet, vagy valami ilyesmit, hogy majd jövőre ezt megint megpróbáljam, és hogy ne kerüljek ki a rendszerből?


2013. júl. 7. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Kevésbé rosszból egyenes út a sz4r felé?Érdekes lesz.Szerintem passzív,nyelvtanulás ezerrel,közben melózol ezt-azt.Aztán elmész egy olyan szakra,ami keresett is.Ezzel éhen fogsz halni...Gondolom nem 120k-ért akarsz egyetemet végezni...
2013. júl. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%

#1, ha nem értesz hozzá, akkor minek válaszolsz? Tudod, hogy mit csinál egy pedagógiát, illetve kommunikációt végzett ember, vagy csak a népszerű közhelyeket bírod visszaböfögni? Miért utálod ennyire a bölcsészeket, hogy minden hasonló témában be kell nyögnöd egy gagyi "büfészak, mcdonalds, éhezés stb." jelzőt? Valahonnan származnia kell ennek a frusztráltságnak.


Kérdező: nem jelentkezhetsz át, újra kell felvételizned. De szólok, hogy a kommunikáción ettől az évtől a minimumra megszabott ponthatár 470 államilag támogatotton. Ha mégis e mellett döntesz, akkor megteheted, hogy a jelenlegi szakodon passziválsz 2 félévet. De fontos, hogyha nem vesznek fel jövőre kommunikációra, vagy úgy döntesz, hogy mégse mész, akkor ha nem aktiválod magad pedagógián, akkor megszüntetik a hallgatói jogviszonyodat.

2013. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ok.Gondolom te is tanítasz ezerrel.Honnan tudod,hogy én mit ismerek és mit nem?Nincs szüksége senkinek,hogy védjed a szakodat.Én egy javaslatot tettem,ha a kérdezőnek nem felel meg,akkor majd dönt máshogy,közhelyek nélkül is be lehetne látni dolgokat végre.Nem írom le a tanárokat,mert tény hogy hasznos munkát végeznek,más kérdés,hogy mennyire van értékelve.Biztos otthon rád is főznek,mosnak,nagyon vágod a piaci trendeket,igényeket,gazdasági kereslet-kínálati összefüggéseket.
2013. júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Honnan tudod,hogy én mit ismerek és mit nem?"


Egyszerűen onnan, hogy hülyeséget írsz, és nem a "szakomról", hanem a szakmámról próbálsz megnyilatkozni, amiben én dolgozok és belülről ismerek, te pedig láthatóan nem.


Amúgy alapvetően baromira nem érdekel, hogy neked mi a véleményed, egyszerűen az zavar, hogy félrevezeted a kérdezőket. Azért nem keresett szakma, mert nagyon sok ember ide jelentkezik, akik csak ide-oda csaponganak, nem tudják mit akarnak, csak összekaparnak valahogyan egy diplomát, aztán csodálkoznak, hogy épeszű munkáltató nem ad nekik állást. Ha a kérdező ezt szereti és jó benne, csinálja nyugodtan, találni fog állást.

2013. júl. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És mégis mi a hülyeség?Ha kifejtenéd akkor megköszönném!Mert eddig csak leszóltad a kommenteimet...
2013. júl. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezek szerint én is ide-oda csapongok?
2013. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Átjelentkezésnél pedig az adott iskola tvsz-e az irányadó(már ahova menne az illető)...

Ott döntik el,hogy mennyi kreditet fogadnak el,milyen térítéses lesz.

2013. júl. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező!Azt megírhatnád,hogy pontosan mik az intézmények,milyen tagozat,milyen térítés,meddig jártál iskolába.Ez alapján többet tudnék segíteni.Hali!
2013. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de így a vitához, off jelleggel:


A humán tárgyakat tanító tanárok és a tanítók között sok a pályaelhagyó. Itt, gyakorikérdések.hu-n is a "milyen diplomával dolgozol a McDonald's-ban?" meg "milyen diplomával vagy munkanélküli" c. kérdéseknél mindig van legalább egy.

Egyre kevesebb a gyerek. Például mindkét volt iskolámban erre panaszkodnak, én itt látom saját szememmel.


Ráadásul ELTE-TÓK-osoktól hallom, a saját karukra mondják, hogy laposodik a társaság, egyre többen és egyre butábbak kerülnek be. Állítólag egyre kevesebb az a leendő tanító, aki tényleg szereti a gyerekeket és őket nevelni-oktatni akarja. Egyre több azonban, aki csak egy kis melegedésre vágyik az egyetem padjaiban.


Éhen nem hal, aki tanító vagy tanár. Csak elhivatott, gyermekekkel akar foglalkozni, őket gyarapítani, tudását átadni a új generációknak. Ehhez képest azzal szembesül, hogy mehet mosogatni, vagy call centerbe.



A kommunikáció szakról nem tudok érdemben nyilatkozni, ott tényleg csak a közhelyet tudom elismételni.

2013. júl. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!