Ha nyelvi szakra megyek egyetemen, akkor automatikusan pedagógusi végzettségem lesz?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés, csak még elég tájékozatlan vagyok, és szeretném jobban beleásni magamat a felsőoktatásba.

Tehát annyi a lényeg, hogy hallottam ilyet, hogy ha nyelvi szakra megyek, akkor lehet, hogy abból a nyelvből pedagógusi végzettségem lesz. Nem tudom, ebből mi igaz, és mi nem.

Remélem, segítetek! Előre is köszönöm! :)



2013. júl. 8. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Eddig lehetett volna, ha az alapképzés elvégzése után tanári mesterszakra mész, de szeptembertől osztatlan tanárképzések indulnak, meghatározott szakpárokkal.
2013. júl. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2013. júl. 8. 22:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Osztatlanok? Érdekes, mert a jelentkezéskor nem lehetett osztatlan tanári szakra jelentkezni pl. az SZTE-n, csak alapszakra úgy, mint eddig. A készségtárgyakat pedig eddig se osztották felénk.
2013. júl. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, és az osztatlan képzés csak a nemzetiségi nyelvtanárokra vonatkozik. Pl. nemzetiségi szlováknyelv tanár. Sima nyelvtanár szakra nem is lehetett jelentkezni, csak MA-n.
2013. júl. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
[link] Akkor légyszi nézd meg ezeket :)
2013. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az SZTE-n egy ilyen szak se indult. Most jelentkeztem tanári MA-ra, megnéztem többször is az alapképzési szakokat, megnéztem most is, de itt csak MA-n van tanári.
2013. júl. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, mert gondolom te még a régi rendszerben végeztél. Amúgy SZTE: [link]
2013. júl. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát, ez esetben elnézést kérek a tudatlanságomért, és a pofám leszakad. Ha ez tudom, nem izgulok annyira a nyelvvizsgámért, hanem jelentkezek tanárszakra, elfogadtatom a krediteket és lesz@rom... A kimenő szakosok MA-ra fognak járni, vagy erre? Erről tudsz valamit?
2013. júl. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy aki a "régi" rendszerben kezdte meg a tanulmányait, azok még a régi módszer szerint (tehát alapszak + minor és tanári MA) végzik majd el. Ez egy teljesen új rendszer lesz, mi leszünk az elsők, akik így kezdik majd.
2013. júl. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, vigasztaljon titeket a tudat, hogy az új rendszer fél évvel rövidebb.
2013. júl. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!