Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak a továbbiakban?

Mit tanuljak a továbbiakban?

Figyelt kérdés
Őszintén fogalmam sincs mihez kezdjek magammal pedig mindenki azt mondja, hogy lassan el kell döntenem hova akarok menni továbbtanulni. Inkább a humán tárgyak érdekelnek nagyon vonzódom a színházhoz de színésznek nem lennék jó. Az egyik rokonom azt akarja menjek vegyésznek mert hát az hű de jól keres csak a kémia nem nagyon érdekel. (meg kb. annyira értek hozzá mint az atom fizikához) Gondolkoztam rajta hogy állatorvos leszek vagy valami hasonló de erről letettem. Akartam lenni tanár, informatikus, szakács egyszóval fogalmam sincs mi lesz az érettségi után. Nincsenek nagy elvárásaim nem akarok milliókat keresni rögtön a diploma után de azért valahogy jó lenne megélni és olyan dologgal szeretnék foglalkozni amit szeretek. Érdekel az irodalom nagyon szeretek írni de a nyelvtan nem tartozik a kedvenceim közé. A matek megy csak sokszor túl száraznak érzem. Valaki tudna legalább egy irányvonalat mondani hogy merre induljak el?
2013. júl. 10. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon általánosságokat írtál le, egy konkrét hogy érdekel az irodalom. Mondanám hogy irodalom tanár, rendező, dramaturg, író..újságíró..

De ezek közül az irodalom tanár piszok nehezen talál állást..a többire meg erősen készülni kell motiváltnak és persze kell lenni, ami nálad hiányzik..mármint a motiváció. Újságíró..dettó..piszok nehéz vele munkát találni..ahhoz meg hogy normál cikkeket írjon valaki szintén tehetség is kell..meg ide is elhivatottság.

Sajnos más szakterületeken az irodalom nem játszik szerepet, inkább az általános műveltséghez tartozik..

csak azt akartam mondani hogy

2013. júl. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azt hiszem igazad van. Sőt biztos. A zene az ami még nagyon érdekel a muzikológia, elektronikus ábrázolás, meg a fotózás. Azt hiszem ezekhez van egy kis tehetségem is. Az a baj hogy tényleg teljesen tanácstalan vagyok. Nem is igazán értem miért kell még ezen gondolkozom csak 13 éves vagyok. de mindenki sürget.
2013. júl. 10. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!