Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sok választ szeretnék! Gyógysz...

Sok választ szeretnék! Gyógyszerészet vagy közgazdaságtan? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 éves lány vagyok, és kicsi korom óta az az álmom, hogy majd egy nagy multicégnél fogok dolgozni, mindig is ez lebegett a szemem előtt, ha továbbtanulásról volt szó. Csakhogy mostanában mindenki azzal riogat, hogy egy közgazdász diplomával semmire sem megyek. Ennek eddig nem akartam hinni, de mikor már szinte mindenki ezt mondja, elgondolkozom rajta...

Anya is azt mondja, hogy legyek inkább gyógyszerész vagy biomérnök, mert ezekben van a jövő. Viszont sajnos nem igazán érzem, hogy ezek érdekelnének. Sőt. Nagyon szeretem az idegen nyelveket, azt tervezem, hogy az angol-németem mellé megtaulok még egy harmadikat is. Így sem tudnék jól elhelyezkedni a közgazdász szektorban, ha mondjuk egy pénzügy-számvitelt elvégzek? Kitűnő tanuló vagyok, jövőre érettségizem, és már nagyon kéne dönteni. De nem merek belevágni a közgázba úgy, ha rettegnem kell attól, hogy később nem lesz munkám. Olyan munkát szeretnék, amivel azért külföldön sem lehetetlen az elhelyezkedés, tekintve a hazai állapotokat, de nem célom, hogy milliárdos legyek. Csak szeretnék szépen megélni egy olyan munka mellett, amit szeretek csinálni. Nem igazán tudom, hogy egy gyógyszerész vagy egy biomérnök mit csinál pontosan, így sok véleményt szeretnék. Csak nem akarok munkanélküli lenni, mert látom, hogy édesanyám mennyit kínlódik... Tanulok én bármennyit, ha tudom, hogy van értelme, ezzel sosem volt gond. Tehát ha azt mondjátok, hogy csakis gyógyszerész, majd azzal is megbarátkozom valahogy. Vagy akármilyen más diplomával, ami piacképes!


Kérlek segítsetek nekem! Írjatok nekem sok-sok választ!


Előre is nagyon köszönöm!

Egy, a végsőkig elkeseredett lány



2013. júl. 12. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A két szakma nagyon messze áll egymástól. De csak azt válaszd, amit szívesen is csinálnál. Arra senki nem tud választ adni neked, hogy 6 év múlva melyik szakma lesz a keresett. Gyógyszerészből nem igazán kell olyan sok.
2013. júl. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én meg a gyógyszerész mondanám, a közgáz helyett.

Gyógyszerészként is dolgozhatsz multi cégnél, szerinted a nagy gyógyszergyárak (egy magyar van összesen) és a gyógyszerforgalmazók jelentős része is multi cég.

Ennyi nyelvtudással és szorgalommal persze mindkét irányban sikeres lehetsz, de azért a neved előtt dr. sem hátrány, mert ugye gyógyszerészként ez is jár.

2013. júl. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%
Gyógyszerésznek NEM jár a dr. a neve előtt.
2013. júl. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#3-as hozzászóló

Lev agy maradva 4,5 évvel 2009, januártól jár a gyógyszerészeknek is a dr. cím egyetem elvégzése után.

[link]

2013. júl. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Gyógyszerészeti!
2013. júl. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is a gyógyszerészetet támogatnám, viszont azt is hozzátenném, hogy a kettő ágat tudod ötvözni. A Corvinuson van olyan szakképzés, hogy gyógyszerész-közgazdász. Értelemszerűen gyógyszerész diploma kell hozzá, illetőleg fizetős is, de nem vészes az ára, munka mellett ki lehet perkálni, a kezdő gyógyszerész fizetés pedig átlag feletti. Természetesen levelezős, és 2 éves talán. Gyógyszerészként különben sem csak gyógyszertárba lehet elhelyezkedni, hiába hiszik azt a tanulatlan emberek. Én is az leszek, ha minden igaz, ez idáig meg is kaptam nagyszüleimtől, hogy eladó leszek eladó leszek, bezzeg a jogász nővérem és a közgazdász bátyám, de most már kezdik felfogni, hogy akivel a patikában találkoznak és kiadják a gyógyszert az valójában asszisztens, gyógyszerésszel jó eséllyel nem találkoznak, mert az viszi az egész patikát. De különben lehet menni kórházba, klinikára dolgozni (én is ide szeretnék), gyógyszergyárakba kutatónak stb. Közgazdász diploma pedig, akármennyire is próbálják ezt elhitetni, változatlanul keresett, viszont nem úgy kell elképzelni ezt sem ,hogy kijössz egyetemről és már is valami menő cég igazgatói székében ülsz. Ott a legalján kezded a ranglétrán és fokozatosan kerülsz egyre feljebb. Elvileg. De én mindenképpen a gyógyszerészt választanám, a lehetőségek és a viszonylag biztos jövő miatt is. És igen, valóban kapnak dr-i címet, bár ne ez legyen a döntő szempont :)
2013. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

gyere a BGF pénzügy számvitel képzésére :)

most leszek másod éves, és amit az első évben tapasztaltam, bombázzák a különböző álláslehetőséggel a hallgatókat nálunk, év közben, év elején, vannak olyanok, akik már suli alatt megtalálják a végleges állásukat, vannak olyanok, akik az utolsó félév kötelező gyakorlat alatt találják meg végső állásukat, és vannak olyanok is, akik a suli végezte után minimum egy hónapon belül találnak munkát

nem mindegy, milyen közgáz végzettséget szerzel, a pénzügy számvitel pont az, amivel bárhol el lehet helyezkedni, most tanulom 6. éve a közgázt, és nagyon szeretem :)

2013. júl. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom halgass a szívedre! Pehet hogy sok van a közgázasokból de ha nagyon jó vagy benne el tudsz helyezkedni! Hidd el nekem van olyan rokonom akire rá lett erőltetve egy olyan szak ami nem is érdekli és most csodálkoznak hogy nem megy át a vizsgákon( igaz hogy más esett de van tartalma). Szóval szerintem menmy közázra ha ez az álmod:)

( egy biológia-kémia tagozatos gyerek )

2013. júl. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Én idén végeztem.

3 évig úgy készültem, hogy jogász leszek, de engem is lebeszéltek erről. Szerencsémre tőlem sose állt azért távol pl a kémia vagy biosz, ezért most első helyen biomérnökit, második helyen vegyészmérnökit jelöltem meg.

Igazából én a legutolsó napig húztam az eldöntést :D

szóval vicces volt, pár hónap alatt kémia érettségire felkészülni szinte egyedül :)

Igazából szerintem is a szívedre hallgass:) én hiába akartam évekig jogász lenni, végül nem csak, hogy lebeszéltek, de én magam is beláttam, hogy inkább nem... úgyhogy eddig nem bántam meg, de majd jövőre minden kiderül :DDD

2013. júl. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Döntenem még nem sikerült, így továbbra is bármilyen hozzászólást szívesen vennék! :)

2013. júl. 13. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!