Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sok választ szeretnék! Gyógysz...

Sok választ szeretnék! Gyógyszerészet vagy közgazdaságtan? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 éves lány vagyok, és kicsi korom óta az az álmom, hogy majd egy nagy multicégnél fogok dolgozni, mindig is ez lebegett a szemem előtt, ha továbbtanulásról volt szó. Csakhogy mostanában mindenki azzal riogat, hogy egy közgazdász diplomával semmire sem megyek. Ennek eddig nem akartam hinni, de mikor már szinte mindenki ezt mondja, elgondolkozom rajta...

Anya is azt mondja, hogy legyek inkább gyógyszerész vagy biomérnök, mert ezekben van a jövő. Viszont sajnos nem igazán érzem, hogy ezek érdekelnének. Sőt. Nagyon szeretem az idegen nyelveket, azt tervezem, hogy az angol-németem mellé megtaulok még egy harmadikat is. Így sem tudnék jól elhelyezkedni a közgazdász szektorban, ha mondjuk egy pénzügy-számvitelt elvégzek? Kitűnő tanuló vagyok, jövőre érettségizem, és már nagyon kéne dönteni. De nem merek belevágni a közgázba úgy, ha rettegnem kell attól, hogy később nem lesz munkám. Olyan munkát szeretnék, amivel azért külföldön sem lehetetlen az elhelyezkedés, tekintve a hazai állapotokat, de nem célom, hogy milliárdos legyek. Csak szeretnék szépen megélni egy olyan munka mellett, amit szeretek csinálni. Nem igazán tudom, hogy egy gyógyszerész vagy egy biomérnök mit csinál pontosan, így sok véleményt szeretnék. Csak nem akarok munkanélküli lenni, mert látom, hogy édesanyám mennyit kínlódik... Tanulok én bármennyit, ha tudom, hogy van értelme, ezzel sosem volt gond. Tehát ha azt mondjátok, hogy csakis gyógyszerész, majd azzal is megbarátkozom valahogy. Vagy akármilyen más diplomával, ami piacképes!


Kérlek segítsetek nekem! Írjatok nekem sok-sok választ!


Előre is nagyon köszönöm!

Egy, a végsőkig elkeseredett lány



2013. júl. 12. 20:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha nagyon vágod az idegennyelvet, főleg angolt-németet, akk a közgazdasági képzés jó lehet. Ott van pl. a Big Four (a 4 legnagyobb könyvizsgáló cég), akikhez kell a jó nyelvtudás plussz nem árt kiemelkedő iskolai teljesítmény sem, vagy a német nyelv nagyon sok kontroller álláshoz szükséges, mivel igazán jó pénzt a német cégek fizetnek kontrolleri munkáért, stb. Ha közgazdaságit választasz, akk én vagy a pénzügy-számvitelt ajánlom BGF-en (vagy BCE-n), vagy a gazdaságelemzést BCE-n.
2013. júl. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
73%
Én a gyógyszerészetit javaslom. Átlag feletti fizetés már pályakezdőként. Ez elég csábító. Azonban nem csak patikai, kutatói, gyári munkákban vehetsz részt. Sőt... Kifejezetten előnyös a gyógyszerészetet kombinálni a közgazdasági képzésekkel. A legtöbb vezetői pozícióban (gyógyszergyárak, gyógyszercégek) a gyógyszerész diploma alap és mellé fontos a közgazdász végzettség. A gyógyszeripar területén szerencsére lehet ötvözni az említett pályákat. Azonban pl. biomérnökiben sajnos szerintem nem.
2013. júl. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Jaj, de nehéz ez... Köszi mindenkinek!
2013. júl. 18. 21:05
 14/14 anonim ***** válasza:
Na mi lett végül? :)
2021. nov. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!