Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát kéne tanulnom,...

Milyen szakmát kéne tanulnom, ha Ausztriába esetleg Németországba szeretnék kimenni?

Figyelt kérdés
Mindenképpen német nyelvterületen belül gondolkodom. Szóba jöhet még Svájc is. Milyen szakmát ajánlotok egy lánynak, bírom a fizikai melót is. Annyi elvárásom lenne, hogy meglehessen belőle élni, és ne kelljen nyomorognunk túlságosan.

2013. júl. 12. 21:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szerintem ápoló lenne a leghasznosabb.
2013. júl. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Utána olvastam és sokan írták, hogy keresett szakma, de megfizetik annyira hogy meg tudjak belőle élni? :)
2013. júl. 12. 21:36
 3/16 anonim ***** válasza:
van némi fogalmam ausztriai munkáról. Először is fontos dolog, hogy ha teheted tanulj ott, utána könnyebb lesz elhelyeszkedned. Ami nagyon fontos ,ausztriaábapl. nem ritka az hogy a lányok festőnek vagy csőszerelőnek vagy hasonló szakmákat tanulnak. Tehát ilyenbe is gondolkodhatsz, ez egyáltalán nem kirívó ott, persze magyarországon a lányok jó része csak a luxus kocsit akarja segge alá, meg jó pasit, aztán ezért csak 1 dolgot akar tenni, ugyhogy nálunk iylen elképzelhetetlen. Ápolónői szakképesítés jó lehet, de ahhoz soakt kell tanulni, nagy felelőség, szerintem pl. pincérként is könnyű elhelyezkedni vagy konyhai kisegitő, iylesmit is tanulhatsz, konkrét eset amerre én vagyok ismerős, Vorarlberg tartomány ausztria, bejelentett munka heti 45 órába, havi bruttó 1980 euró. épp minap olvastam. Felszolgáló szakmába. Szállást biztositanak, plusz kajára tuti nincs gondod, egy étterem szerűségbe. De pl. ha több időd akarsz tanulni akkor iylen manengment szakok nagyon mennek külföldön, de azokat ott érdemes tanulni. Sok mindent lehetne erről a témáról irni... Svájcról is, :D mert az teljesen más mint egy normális" ország :D
2013. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tehetem meg, hogy ott tanuljak. És őszintén szólva, jobban bejönne egy hegesztői szakma, vagy csőszerelő , pincér vagy hasonló, mint egy ápolói.

De az ápolói is menne, meg lenne hozzá szorgalmam, csak kérdéses hogy megéri e...:)

köszönöm a válaszodat, hasznos volt :)

2013. júl. 12. 21:43
 5/16 anonim ***** válasza:
Apum hegesztő, nem tipkus női szakma, és nagyon nehéz... Jól lehet vele keresni, de azért elmondom, hogy kevés cégnél van pl. friss levegős pajzs, mert nagyon drága, ezért rendkivül egészség károsító a hegesztés, továbbá, pl. nyáron taplig beöltözni negyven fokba, nem kellemes, és esetleg még a megmunkálandó anyagot fell kell heviteni több száz fokra, ha kint dolgozol pl. hidépítés télen -20 fokba is kint vagy... nagyon jol keresel ,azonnal el tudsz helyezkedni.. de nem ajnálom...
2013. júl. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Értem, köszi...akkor azt a lista végére teszem, de azért megtartom...egyéb ötlet? :)

tapasztalatok?

2013. júl. 12. 21:49
 7/16 anonim ***** válasza:

bármivel eltudsz helyezkedni, ékszerkészítőként svájc, vagy szintén svájcba hegedű tanár apának valami ismerőse, órnáként 20 CHF-ért, és panaszkodik hogy rosszul van megfizetve. Várrónőként a szomszédja szintén apának havi 1500 eurót tud keresni ott vorarlberg tartományba. Egyébként Vorarlberg tartományba az egyik legjobbak a fizetések. De küldök 1 linket, van néhány munkahely ott...

[link]

2013. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ha kérdésed van m szivesen segitek; gadam0114@gmail.com -on elérhetőbb vagyok .
2013. júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget, nagyon hasznos volt. Még pár évem van vissza a gimnáziumból, de szeretném magam bebiztosítani, ezért érdeklődtem. De mindent köszönök! :)
2013. júl. 12. 22:17
 10/16 anonim ***** válasza:
Felszolgáló
2013. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!