Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudnék egyetemre menni...

Hogyan tudnék egyetemre menni Németországba vagy Ausztriába? Valaki azt írja, hogy drága valaki meg azt hogy évi 300 euró. Kérem aki tud segítsen. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem vagyok otthon a német egyetemek felvételi rendszerében, de azt tudom mondani, hogy általánosan mindenhol vannak ösztöndíjak. Engem Olaszország érdekel, és ott a külföldi tanulóknak is megadják a lehetőséget, 7 szintes anyagi besorolás alapján van megállapítva a tandíj, így akár a legalacsonyabb éves díj kijöhet kb. 200 ezer forintra is, nagyon speciális esetben lehetséges az is,hogy ingyenes legyen a suli szállással mindennel. Jó helyen kell tájékozódni, hogy megtaláld ezeket a lehetőségeket. Milyen suliba akarsz menni?

Ja, juteszembe engem is érdekelt egy bécsi egyetem.Ott is valami 150 ezer forintra jött volna ki az éves tandíj, extra olcsó...

2010. aug. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont, hogy Németország nagyon olcsó!
2010. aug. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves 2.válaszoló.Megtudnád nekem mondani kb.mennyibe kerül és hogyan zajlik a bekerülés ? köszönöm ha tudsz segíteni :)
2010. aug. 6. 12:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Ausztriában már nincs tandíj 2009 szeptembere óta, Németországban viszont szövetségi államonként változik.

[link]

Itt meg tudod nézni, hogy melyik tartományban van, sajnos a hozzánk közelebb esőkben van tandíj. Ausztriába évente kb 1400-1500 magyar diák megy tanulni, sokkal egyszerűbb a jelentkezés is, viszont bekerülni már nem annyira könnyű, hiszen van egy bizonyos keretszám a külföldi hallgatók felvehetőségével kapcsolatban és az ingyenes tanulás miatt a németek sajnos elárasztják az osztrák egyetemeket.

Az osztrák viszonyokról itt tudsz meg többet:

[link]

2010. aug. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

kedves utolsó válaszoló.Köszönöm,hogy segitettél.

Még annyi lenne,hogy milyen átlaggal lehet bekerülni elég 4-es 5-ös ? És nézik felvételin mennyire tudok beszélni ?

2010. aug. 13. 15:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 1. válaszoló!

Kérlek írj nekem privát üzenetet! Szeretnék kérdezni Tőled, illetve ha szeretnéd, megosztani Veled a saját tapasztalataimat. :) Köszönöm

2010. nov. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!