Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak, mert ha már...

Hogyan tanuljak, mert ha már most nem tudok akkor mi lesz majd később?

Figyelt kérdés
Csak hetedikes vagyok, de nem értek semmit sem amit tanulok. Gyakorlatilag csak mindent bemagolok. Nagyon szeretnék valamilyen jó munkahayet kapni, de ha igy folytatom, akkor nem fogom vinni semmire az életben.. Az igaz, hogy lusta is vagyok, de elhatároztam magam, hogy ettől az évtől kezdve nyolcadik osztályban elkezdek tanulni. Csak az nem tudom, hogy hogyan.. ? Kérlek segitsetek és mondjatok olyan tanulási formákat, amivel a lehetp legkönnyebben megtudom tanulni a kiadott leckét. Előre is köszönöm, mindenkinek zöld kéz megy, aki csak probálkozik is, hogy valami érthető választ adjon.

#tanulás #lustaság #tanulási formák
2013. júl. 20. 14:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesirásért, de rossz a billentyűzetem, és sietve irtam. (Csak azért irom, hogy ne az legyen a téma, hogy tanuljak meg irni. Hosszú i betűm nincs, ugyhogy legalább abba ne kössetek bele ) :)
2013. júl. 20. 14:48
 2/11 anonim ***** válasza:
Leülsz és tanulsz, nincs mese. Tanulsz 30 percet, pihensz 5-öt, és ezt addig amíg meg nem tanultad az anyagot. Én így tanultam érettségire, pedig én is egy elég lusta fajta vagyok, középsuliba végéig bukdácsoltam, de az érettségiig eljutottam és sikerrel túl vagyok a problémán:D
2013. júl. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem baj az, ha magolsz, lényeg, hogy vizsgákon emlékezz valamire.Itt a tanítási módszerekkel is alapvető problémák vannak, de erre nem térek ki.

Segíthet, ha megállípítod, milyen tipus vagy, auditív(halló), vagy vizuális(látó)? Tehát azt jegyzed meg jobban, amit látsz, vagy inkább azt, amit hallassz?Ha halló vagy, akkor segíthet, ha felveszed a tananyag szövegét, aztán többször lejátszod magadnak, míg meg nem marad a fejedben, vagy ha hangosan olvasod.Ha látó vagy, akkor készíthetsz a tanulás közben ábrákat, kis egyszerű rajzokat, táblázatot, stb, aminek a látványa megmarad benned.Vagy ha van az adott témáról film(például történelmi,irodalmi téma), akkor megnézed.

Én például látó vagyok és ha töri leckét olvasok mondjuk a világháborúról, akkor nem sokat jegyzek meg belőle, ha rádióban hallok róla, az sem marad meg annyira, de ha filmet nézek róla, akkor valamiért a szöveg is jobban megmarad bennem, tehát az egész tartalom és a képek itt vannak a szemem előtt, végig tudom mondani az egészet.

De egyéb tantárgyból is, pl kémia, stb találhatsz a neten is videókat, ami a hang és látvány anyag miatt könnyen megragadhat a fejedben.

2013. júl. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És a másik ami segíthet, ha nem egyedül tanulsz.Ülj össze osztálytárssal, tesóval, szülővel, vagy aki szimpatikus hogy legyen, akinek felmondhatod a leckét.Nagyon sokat segít ez, mert ő lesz a "tükröd", aki visszajelez, jól mondod-e vagy sem.Egyedül sokkal nehezebb követni, észrevenni a tanulási hibáid és fárasztóbb is.Én így tanultam a lányommal, érettségiig végig kéznél voltam, ha kellett segítség a tanulásban, nálunk bevált!
2013. júl. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy magolsz. Próbáld meg megérteni, amit tanulsz, akkor jó a tanulás, ha a saját szavaiddal el tudod mondani a téma lényegét, ha csak szószerint visszaböfögöd az anyagot az egyrészt időigényes, másrészt értelmetlen. Továbbá most nyár van, ráérsz OLVASS! Válassz egy könyvet, ami érdekel, lehet akár ponyva is és olvasd ki. Javítsd a szövegértésed!
2013. júl. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, sokat segíthet, ha kitalálod milyen típus vagy tanulásban. Én főként vizuális vagyok, de minnél több inger ér, annál jobb. Az összes füzetem/könyvem tiszta színes, például a kulcsszavakat zölddel, évszámokat/dátumokat sárgával, stb. Nyelvtanulásnál sokat segített nekem, hogy kis kártyákat gyártottam. Egyik felére magyarul a szót, a másikra célnyelven maga a szó illetve példamondatok/kifejezések vele. Sok időt vett igénybe, de eléggé hasznosnak bizonyult. Mond fel valakinek, vagy próbáld meg elmagyarázni nekik a dolgot, akkor könyebben átlátod az összefüggéseket. Olvass utána a dolgoknak, nézz róluk képet/videót ha van. Magyarnál rengeteg féle műértelmezés van, amik szintén segíthetnek abban, hogy rájöjj a verselemzés csínjára. Ha esetleg van olyan osztálytársad, aki vállalkozna az együtt tanulásra az nagyon hasznos lenne, főleg matek/fizika/kémia tanulásnál, mert sokszor a másik gondolatmenete érthetőbb, mint a tanáré.
2013. júl. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Magolással az életben csak vesztes leszel.Semmihez nem fogsz érteni.Aki pedig nem ért semmihez,az annyit is ér.Sokak szerint.Sajnos.
2013. júl. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na de mi az, ami érdekel?

Csak van valami

Pl. biológia vagy történelem vagy fizika

2013. júl. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Próbáld ki azt, hogy pl. bioszból rajzolsz

Lerajzolod a levél felépítését vagy a hal részeit vagy

a vér körforgását. Készíts ábrákat

Az biztos sokat segítene !

2013. júl. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Próbálj meg esetleg a dolgok között összefüggést

találni. Az is egy "módszer", hogy hogy lehet dolgokat könnyebben megjegyzeni

2013. júl. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!