Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Phd felvételinél a MA-n...

Phd felvételinél a MA-n szerzett eredmnyek számítanak, vagy a BA is?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy jó magas kell, hogy legyen az átlag. De ne tudom, hogy a BA is beleszámít-e?

2013. júl. 20. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
nem neked való a PhD
2013. júl. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
csatlakozom. Hogyan fogsz kutatni, ha ezt itt kérdeted meg???
2013. júl. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ki a fene mondta, hogy én azt akarom. Puszta kíváncsiságból kérdezem. Valószínűleg, ha szeretném, már utánajártam volna. De úgy látom a két előttem szólónak sincs fogalma a témához, ha csak ennyit tudott írni. Nem tudom az ilyen bunkók egyáltalán miért szólnak hozzá.
2013. júl. 20. 20:50
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem volt még dolgom egyetemi tanárral, mert csak most kezdek az egyetemen, így nem igazán tudom. Csak láttam, hogy a phd fokozat következik az MA után. Persze, csak nagyon jó hallgatókat, meg kellenek publikációk, versenyek. De csak kíváncsi voltam, melyik átlagot nézik. Ekkora bűn megkérdezem. Mindjárt hülyének nézik az embert. Ha valaki ez miatt lenéz, akkor menjen és válaszoljon a 'terhes lehet-e így...' kérdésekre. Oda úgy sem kell nagy intelligencia...
2013. júl. 20. 20:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az MA-t nézik, bár ez ilyen összevont dolog, pl. egy rosszabb átlagú BA-val nem vesznek fel MA-ra így ugrik a Phd is :) Nem tudok érdemben nyilatkozni ezzel kapcsolatban, mert én alapból osztatlan mesterképzésre járok (jog), így nekünk eleve adott lehet utána egyből a Phd. Diplomaátlagot nézik, nem árt ha van publikációs tevékenység, TDK I. helyezés, demonstrátori tevékenység, OTDK részvétel/helyezés, kiemelkedő szakmai tevékenység pl: külföldön megtartott szemináriumok/konferenciák stb. :) Szval am block szerintem az MA eredményt viszed PhD-ra, de ha BA-d rossz, akkor már alapból kiestél a mókuskerékből.
2013. júl. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. júl. 20. 22:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan a BA-t nem nézik mindenhol, ha jól tudom, de PhD-ra csak a legjobbakat veszik fel, ehhez meg szükséges az hogy a topon legyél az elejétől. Konkrétan az eredmények amúgy sem számítanak, hisz csak akkor kerülhet be valaki, ha már korábban is kutatott, vagy nagyon jól tanult, publikált, TDK-zott, stb. Tehát doktorihoz természetes az hogy az ember már évekkel korábban, alapképzésben is jól teljesített. De ha mondjuk van egy olyan eset hogy valaki rosszul teljesített alapképzésnek az első 1 évében, de mesterképzésnél már a legjobbak között van és kutat stb (erre mondjuk kicsi az esély), akkor van esélye neki is. Szóval az alap eredménye nem mindig számít, de aki nem teljesített jól annak kicsi az esélye. Ugyanis doktorira nem a felzárkóztató csoportokból vesznek fel embereket, hanem aki az adott témában penge, ehhez pedig eredmény is kell.
2013. aug. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sem egyik sem másik nem érdekel senkit a doktori felvételinél. Azon túl, hogy legyen.


A lényeg a tudományos munkásság. Ha vannak nemzetközi (impact faktoros)folyóiratcikkeid akkor felvesznek, ha nincsenek, akkor csak kevés jelentkező esetén, vagy ha nagyon erős ember a témavezetőd.

2014. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!