Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 8 általánossal lehetek Fodrász?

8 általánossal lehetek Fodrász?

Figyelt kérdés
Most leszek 11.-es ,de a tanulás nekem nem nagyon megy,és ha mondjuk megbuknék akkor már nem lenne kedvem megintazt tanulni.Felvesznek vmijen fodrász suliba 8 általánossal?
2013. júl. 20. 18:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
:( Akkor kitartás. Már nincs sok hátra. Egyébként felháborítónak tartom, hogy már mindenhez kérik. Mert egy fodrásznak pont nincs szüksége 10 osztálynál többre. Akkor már kémia sincs pl.
2013. júl. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szerintem jogos hogy kérik, sőt én minden szakmunkás képzéshez kötelezővé tenném. Azért a középiskolai anyag egy általános műveltség... Még ha az illető nem is tanul jól, vagy nem szeret tanulni, de egy kettes érettségit azért valahogy hozzon már össze (ha jobbra nem képes)
2013. júl. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Előttem szóló, van aki nem képes egy 2-es érettségit sem összehozni, elég sokan vannak egy korosztályban. (pl még értelmi fogyatékosok is vannak a világon)de normál nem fogyatékos emberek sem mindenki képes rá.

Akkor velük mi lenne?

Annyival lentebb vinnék az érettségi szintjét? Akkor azon háborodna fel mindenki, pláne aki normál szinten megcsinálta.

Nem kell mindenkinek érettségi, hagy lehessen már szakmája még az enyhe értelmi fogyatékosnak is, meg a nehezebben tanulónak is.

Hála égnem azért van egy csomó szakma amihez nem kell érettségi, és nem akarják a nehéz fejű gyerekeket olyanra kényszeríteni ami nem megy nekik.

2013. júl. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Jó. 2-es érettségit le lehet tenni, de minek? Két évet elpazarol így az életéből. Addigra meglenne a szakmája és dolgozhatna akár 18 évesen.
2013. júl. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Értelmi fogyatékos, még ha enyhén is, nem hiszem hogy fodrásznak menne :) Akinek bármilyen problémája van valamelyik tananyaggal (pl. diszkalkuliás), a törvény által lehetősége van más tárgyból érettségit tenni. Egyébként mióta bevezették az emelt szintű érettségit, azóta úgymond "kötelezővé" vált a középszintű elég sok helyen, ha épp szakhoz nincs is kötve az érettségi, de álláshirdetéseknél bizony követelik a végzettséget. Pl. olvastam már álláshirdetést érettségizett, minimum 1 nyelven beszélő takarítónőről, vagy olyan pékről aki szintén érettségizett legyen. Ez meg csak relatíve rosszabb lesz, mert már a diploma is lassan alappá válik, és elvárt lesz minden egyes szakmánál az érettségi. Meg tényleg, ez alapvető műveltség. Hiába hogy valaki "csak" hajakat nyír, de azért nemárt ha az alapvető műveltsége mondjuk szépirodalom terén meg van. Ez olyan mintha én azt mondanám h minek érettségi az egyetemhez is, hiszen semmit nem használunk az egyetemen abból amit gimiben megtanultunk, soha az életben nem fogok integrálni-deriválni, nem fogok mondatokat elemezni, de valahol mégis alap tudás ez. Aki pedig gyengébb képességű, és nem tud összehozni még egy kettes szintet sem, számára azért vannak lehetőségek gyengébb iskolákban, és én mindig vallom h szerintem buta emberek nincsenek csak lusták, szóval egy kettes szintet mindenki összetud hozni!
2013. júl. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

NEM azt írtam hogy a fogyatékos képes lenne fodrász szakmát megtanulni, csak általában a fogyatékosnak is kell szakma..

"gyengébb iskolában" még a rosszabb képességű is leérettségizhet..na ez az érettségi leértékelése amiről beszéltem!..............

2013. júl. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Igazad van, de a középszintű érettségi követelménye egyébként is már a béka s.gge alatt van, azt kb. így sem nézik túl sokba, nem ok nélkül vezették be egyetemi jelentkezésnél a legtöbb szaknál már a minimum egy emelt szintűt, kötelező jelleggel. Gyengébb sulik mindenhol vannak, kb ezek funkcionálnak azzal a céllal hogy a gyengébb képességűek is érettségizhessenek. És mivel elégséges eredménytől jobbat nagy valószínűséggel nem tudnak/vagy nem akarnak elérni a tanulók, így totál mindegy h megvan nekik is az érettségi, hisz kettessel egyébként sem érnek semmit. De legalább míg bent ülnek azalatt a 4 év alatt a középiskolában remélhetőleg ragad rájuk valami a kötelező tananyagból, meg van némi fogalmuk róla, szóval én helyeslem h azért az érettségi mindenkinek legyen meg.
2013. júl. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Meg azért a helyesírás is annyira minimum, az is az alapvető műveltség része, 8 általánossal láthatóan nem megy sokaknak a helyesírás sem. (Jó, néha én is tévesztek, de a valamilyent nem valamijennek írom, és most nem a kérdezőt piszkálom, csak őt látom perpill példának)
2013. júl. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
na basszus akkor oda az álmom :c van egyáltalán olyan munka amihez nem kell érettségi és nem fizet olyan rosszul?
2013. júl. 21. 21:43
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz szét az OKJ-s szakmák közül, azt hiszem van egy oldal ahol végzettség szerint szűkíthetsz :) Azért sok sikert, ha pedig valóban ez az álmod, és ez érettségihez kötött, akkor biztos vagyok benne h lefogsz tudni érettségizni, mert nincs buta ember csak lusta! Te magad is írtad a kérdésben: "...ha már nem lenne KEDVEM megint azt tanulni". Ha a fodrászkodás az álmod akkor szedd össze magad!
2013. júl. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!