Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy képzésre államilag...

Ha egy képzésre államilag támogatottan vettek fel, akkor én elkezdhetem a tanulmányiam végül inkább költségtérítéses formában?

Figyelt kérdés

Üdv.,

Adott az alábbi jelentkezés pl.:

1) EKF BTK anglisztika ANA

2) EKF BTK anglisztika ANK


felvettek az 1) helyre pl, akkor bár tudom, hogy a rangsor pont ezért van, hogy nem lehet a második helyre menni, de ha ugyanaz az egyetem, képzés, csak annyi a különbség, hogy költségtérítéses, szóval nem írok alá szerződést, ilyen esetben jelentkezhetek beiratkozásnál költségtérítésesre?

A válaszok mellé megköszönném esetleges jogi utalásokat is, hogy biztos amit hallok.

Köszönöm.



2013. júl. 25. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz önköltségesre menni? Nem éri meg.
2013. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mehetsz költségesre. Annyi a dolgod, hogy beiratkozol és nem írod alá a hallgatói szerződést, így automatikusan átdobnak majd költségesre.

(Persze ez visszafele nem működik, szóval egy költséges eleve nem írhatja alá a szerződést)

2013. júl. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen átmehetsz költségesre, de megkérdezhetem miért csinálnál ekkora butaságot?:)
2013. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotok!

Nem rólam van szó, egy jó barátom nevében érdeklődöm. Ő jelenleg Amerikában van, és lenne kint biztos helye. Így az alapképzést megcsinálná itthon, és azonnal menne vissza. Ezért :)

Köszönöm még egyszer!

2013. júl. 25. 13:05
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Akkor inkább majd akkor fizesse ki, amikor már ott megkereste/megkeresi rá a pénzt, ne most. Ki tudja 3 év múlva mi történik a biztos helyével... :)
2013. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly amikor jelentkeztem csak költségtérítéses képzés indult, de nem is bántam, mivel nem írtam volna alá a hallgatói szerződést. Mivel nem szándékozom itthon maradni a diploma után, nekem megéri kifizetnem ezt a félévente 250 ezret.
2013. júl. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem gondoltok, hogy nem KELL itt maradni, csak ha kimész, akkor ki kell fizetni a tandíjat.

Ha úgyis kimész és jól fogsz keresni, akkor abból röhögve visszafizeted a tandíjat, és nem kell most szenvedni a fizetéssel, vagy szülőktől függni.

Ha meg esetleg még sem jön össze a külföld akkor meg ingyen tanultál.

Ne legyetek buták emberek.

2013. júl. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem vág földhöz a tandíj, ezért nem volt min gondolkodnom. Nyilván, akinek gondot okoz kifizetni, vagy diákhitelre szorul, a helyében gondolkodnék, hogy mit választok.
2013. júl. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!